آلودگی هوا، نور خورشید و اکثر واکنش های شیمیایی از عواملی است که منجر به تیره شدن پوست می شود. همین امر سبب می شود تا به جز افرادی که پوست تیره رنگ دارند، افرادی که پوستشان روشن است هم به سراغ کرم سفید کننده پوست بروند.

اما با وجود قیمت های بالایی که این کرم ها دارند، افراد زیادی قادر به پرداخت هزینه های سنگین این کرم ها نمی باشند. برخی اوقات هم افراد به نتیجه دلخواه خود نمی رسند.

در این قسمت چند روش مختلف خانگی برای تهیه ی این کرم ها سفیدکننده به شما آموزش می دهیم. لازم است بدانید که اگر قصد دارید تا این کرم ها کاملا اثرگذار باشند، باید بر اساس نسخه آن و کاملاً دقیق و کامل عمل نمایید.

 

کرم سفید کننده پوست با عسل و پاپایا

یک قاشق چای خوری عسل و نصف فنجان پاپایای تازه را تهیه کنید.

نخست لازم است تا تکه‌های پاپایا را له کرده تا هنگامی که یک خمیر غلیظ بدست بیاید. بعد به آن عسل اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. سپس ترکیب به دست آمده را به مدت زمان ۲۰ دقیقه روی پوست خود بگذارید.

حال لازم است تا صورتتان را با آب گرم و بعد از آن با آب سرد شستشو بدهید. در آخر با یک پد صورتتان را خشک کنید. هر شب پیش از خواب این شیوه درمان را تکرار کنید. این ماسک را می توان برای پوست‌های طبیعی و چرب مناسب دانست.

نکته: پاپائینی که در پاپایا موجود است، امکان دارد سبب ایجاد حساسیت در بعضی از اشخاص شوند. به همین علت اگر به پاپایا و محصول ها آن حساسیت دارید لازم است تا از این درمان پرهیز کنید.

 

ماست و عسل سفید کننده طبیعی

1 قاشق چایی خوری عسل، نصف فنجان ماست، 2 قاشق غذاخوری آبلیمو ، 4 عدد بادام خام به صورت پودر شده و کمی زرد چوبه را با همیگر ادغام کنید. لازم است تا هر شب این کرم را پیش از خواب بر روی پوست تمیز و بدون آرایش بمالید. صبح می توانید این کرم را بشویید .

 

تصویر کرم سفید کننده پوست با عسل

 

آبلیمو  و گلاب، کرم سفید کننده

ابتدا 15 قطره گلاب و ۱ فنجان آبلیمو را با هم ادغام کنید. یک توپ پنبه را داخل محلول فرو کنید به شکل دورانی روی پوست بمالید. بعد از سپری شدن ۱۵ دقیقه پوست خود را بشویید. لازم است تا این فعالیت را به صورت هر روزه انجام دهید.

 

آبلیمو و زردچوبه، بهترین کرم سفید کننده

کمی زردچوبه و 10 قطره آبلیمو را همراه با 2 قاشق چای خوری آرد گندم ادغام کنید. با این شیوه یک کرم سنگین تهیه کرده و هر شب روی پوست خود بمالید. این کرم را صبح بشویید.

نکته: اگر دارای پوست حساسی هستید لازم است تا آبلیمو را از نسخه ها حذف کنید و به جای آن آب اضافه کنید.

 

کرم پوست پرتقال خشک شده و ماست

یک قاشق غذا خوری ماست و تعدادی پوست پرتقال تهیه کنید.

نخست پوست های پرتقال را به مدت زمان 2 تا 3 روز در برابر نور خورشید خشک کنید. زمانی که پوست ها نسبتا ترد شدند، آن ها را پودر کنید. سپس یک قاشق غذا خوری از پودر پوست پرتقال را به ماست اضافه کنید تا خمیر نرمی ایجاد شود.

بعد آن را روی پوست قرار دهید و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه آن را با آب گرم بشویید. این کرم را قبل از خواب و هر شب تکرار کنید. این ماسک سفید کننده برای تمام پوست ها مناسب می باشد.

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید