لوازم آرایشی تقلبی را ازاصل تشخیص دهیم

لوازم آرایشی

واقعا چگونه می توان از اصل بودن لوازم آرایشی اطمینان نتیجه ها کرد؟ این روز ها آنقدری تقلب زیاد شده‌است که همه در اندیشه این هستیم محصولات آرایشی اصل را چه طور تشخیص بدهیم تا از این روش آسیب های وارده به پوست را کنترل کنیم . یک حقیقت بزرگ و تلخ وجود دارد که برخی از محصولات تقلبی آنقدری ماهر ساخته می گردند که برای پی بردن این موضوع لازم است تا اسناد کارگاه ای آن ها چک شوند!! ولی با این حال اصالت کلیه لوازم آرایشی که در میهن ما موجود می‌باشند از چند شیوه قابل شناسایی میباشند .

1 – لوازم آرایشی را از هر جایی نخرید

و به تستر هایی که فروشنده ها با هزار پافشاری به شما می دهند توجهی نکنید . وبسایت های فروش اینترنتی و مغازه های دارای اعتبار را گزینش نمایید .

2 – در هنگام خرید به برچسب اصالت کالا توجه کافی نمایند .

3 – هر گونه تفاوت قیمت معنا داری را یک هشدار جدی تلقی نمایند و از خرید کالاهایی که با نمونه های اصلی آن تفاوت قیمتی فاحش دارند پرهیز نمایند .

4 – آیا شما نیز عادت دارید در شرایطی‌که عاشق رنگ یک سایه چشمتان میباشید , آن را سالها درون کشوی میز آرایشتان نگه دارید؟

البته حتما می‌دانید بعداز چند سال آن ماده آرایشی دیگر حالت پودری اول خودش را ندارد و به سادگی روی پوست شما پخش نخواهد شد . دومی نکته ای که هنگام خرید لوازم آرایش بایستی به آن توجه نمایید تاریخ مصرف ذکر شده روی باکس اسباب و اثاث آرایشی است . به گفته دانشمندان روسی بیشتراز نیمی از بانوانی که برای خرید اثاثیه آرایش و پیرایش به دکان ها میروند کوچکترین توجهی به مورخ مصرف این تولید ها ندارند و به علاوه تا زمانی تمام نشود آن را بدور نمی ریزند . این در حالی است که اکثری از این محصول ها ماهها نیز در فروشگاهها , گمرک و… . باقی می‌مانند و هنگامی به فروش می رسند چیزی به پایان تاریخ مصرف شان باقی نمانده است .

5 – محصولاتی که جواز واردات گرفته‌اند برچسبی بر روی آن ها نصب می‌شود که دارنده یک کد ۱۶ رقمی است و باخراشیدن برچسب می‌توان عدد را به شماره گوشی تلفن ذکر شده بر روی برچسب پیام کوتاه کرد و از اصالت محصول اطلاع یافت .

6 – بعداز ارسال اس ام اس اطلاعاتی مانند تاریخ ساخت , انقضاء , نام کالا و کمپانی تولید کننده محصول به خریدار ارائه میگردد .

تشخیص اسباب و لوازم آرایشی تقلبی

7 – دقت کنید محصولات اوریجینال هرگز بوی بد , تند و زننده ای ندارند مگر این که مدتها از تاریخ مصرف آنان قبلی باشد . همینطور در نظر داشته باشید محصولات حساس دارنده بافت سبکی می باشند و هرگز بر روی پوست در زمان کوتاهی حداقل ۶ ساعت تغییر رنگ نمیدهند یا به اصلاح نمی ماسند و یا این که محصولاتی زیرا ریمل , خط دیده و سایه ها بخاطر انسجام مواد به خودی خود نمی ریزند و پخش نمی شوند .

8 – یکی‌از ساده ترین روشهای تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی جهت شناسایی کپی درجه سه و چهار اعتنا به کیفیت چاپ روی خود کالا و بسته بندی است .

از‌آنجا که کپی کارها درجه سه و چهار قابلیت و امکان دسترسی به دستگاه های امروزی چاپ را ندارند نوشته ها مخصوصا درصورتی که با فونت ریز باشد نا خوانا و غیر واضخ و یا در هم ادغام شده است در کمی از موردها اقدام به چاپ نوشته با فونت دیگر و بزرگتری می‌نمایند که علاوه بر آن ممکن است در گیر غلط املایی نیز گردند رنگ تصاویر و بگراند بسته بندی اکثر مواقع عوض شده و از شفافیت برخوردار نیست .

9 – به پوکه کالا نیز توجه نمایید

عمدتا کپی ها از کالا پلاستیک نامرغوبی استفاده کرده و قالبهای آن ها در سطح پوکه ایجاد نا همواری های را به جا می‌گذارند .

10 – درب ها بر روی پوکه ها چفت نمی شوند

و هوا به داخل نفوذ می‌نماید و در محصولاتی چون ریمل به کیفیت برس و فرچه ها نگاه فرمائید زمانی که فرچه را از پوکه خارج میسازید باید به طور کامل جذب باشد ولی به راحتی هم خارج گردد و صدای مانند باز کردن درب بطری چوب پمبه ای را بدهد .

11 – یکی از سهل وآسان ترین روش های تشخیص این است که در سایت قانونی آن برند , تصویر جنس را با گزینه ای که قصد خرید آن را دارید مقایسه نمایید و ببینید آیا کاملا مشابه نیز میباشند یا این که خیر .

12 – محصول ها آرایشی اصل را از قبلی در وب و یا این که وب سایت مبدا پیدا نمائید و در حین خرید عکس را همراه با خویش ببرید ; یک مقایسه ساده نیز می تواند به شما در خرید متاع اصل یاری دهد ; عموما در سایز , دسته فونت و … . تفاوت های متعددی وجود دارد . کالا را به دست بگیرید و با ناخن بر روی متن روی آن بکشید , کالا اصل می بایست متن هایی پر رنگ داشته باشد و در اثر خراش ناخن از بین نرود . به علاوه این‌که محصولات اصل را که بدست بگیرید شم کیفیت به شما می‌دهد , بسته بندی , نوشته ها ظرف محصول همگی نشانی از کیفیت در خود دارند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید