فیکساتور چیست؟ آیا استفاده از آن لازم است؟

فیکساتور یک محصول آرایشی بسیار اساسی و تاثیرگذار در بازار است که کمک می نماید آرایش ما درست مثل همان ساعت ابتدا , دست نخورده و ثابت باقی بماند . این فرآورده با عنوان اسپری فیکساتور یا پودر فیکس شناخته می شود .

 

فیکساتور یا این که تثبیت کننده ی آرایش چیست؟

فیکساتور یا این که تثبیت کننده ی آرایش و پیرایش همانگونه که از نامش پیداست باعث ثابت ماندن آرایش و پیرایش صورت میشود . شما می توانید زمانی که آرایش خویش را به صورت کامل انجام دادید برای دوری از تغيير آن از تثبیت کننده های آرایشی یا فیکساتورها استفاده نمایید . فیکساتور را روی تمام وسیله ها آرایشی مثل کرم پودر , کانسیلر , رژگونه و . . . می‌توانید استفاده فرمائید .

اشکال فیکساتور

معمولاً فیکساتورها به دو صورت اسپری و پودری هستند که خرید اسپری فیکساتور , نسبت به نوع پودری آن طرفدار بیشتری دارد .

 

اسپری فیکس کننده :

این مدل از فیکساتورها به علت داشتن بافت سبک و بی رنگ , بافت و رنگ پیرایش شما را دچار تغيير نمیکنند . این محصولات برای همه ی شرایط اب و هوایی مناسب میباشند و تقریباً میتوان ذکر کرد در هر شرایطی آرایش را روی صورت ماندگار نگه می دارند و از پخش شدن آرایش روی صورت شما خودداری می نمایند . قيمت اسپری فیکساتور نسبت به ديگر لوازم آرایش و پیرایش صورت هم قابل قبول است . با خرید بهترین اسپری فیکس کننده آرایش , می‌توانید از چرب شدن پوست و برق افتادن به ویژه در نواحی بینی و پیشانی , پيش‌گيري می نماید .

فیکساتور

کاربردهای مهم اسپری فیکس کننده

شما می‌توانید وقتی که براش را به سایه اغشته می کنید , روی آن قدری اسپری فیکس کننده بزنید و بعد از آن , سایه بکشید . با این کار , دوام سایه بیشتر می شود . ولی در آغاز , سایه چشم مرطوب بنظر میرسد البته بعداز خشک شدن اسپری فیکس کننده , سایه چشم شما ظاهری بهتر و دیدنی تر پیدا می نماید . همچنين شما میتوانید از اسپری فیکس کننده آرایش برای مرطوب کردن اسفنج آرایشی خویش استفاده فرمایید که باعث می شود کرم پودر یکنواخت تر و راحت تر روی پوست شما بشیند .

شیوه استفاده از اسپری فیکساتور

بعداز پایان یافتن آرایش صورت خود , اسپری فیکساتور را روی آن استفاده نمایید . نخست محتويات اسپری را به خوبی تکان دهید و به اندازه طول بازوی خویش از صورت به دور نگاه دارید . چشمان خویش را ببندید و چند پاف از آن روی آرایش اسپری نمائید . برای جذب اسپری نیازی به ماساژ نیست ; تنها کافیست قدری زمان دهید تا بطور طبیعی خشک شود .

 

پودر فیکس کننده :

فیکساتورهای پودری , به صورت مات یا برّاق تولید می‌شوند و سفارش می شود این پودرها را به میزان خيلي کم روی پوست استفاده نمائید . با استفاده از پودر فیکس کننده می‌توانید سایه و رژ لب را همزمان فیکس فرمایید . استفاده از این محصولات علاوه بر دوام بیشتر آرایش , نقص و عیب های صورت را از بین می برد و احساس خشنودی را در شما ایجاد می نماید .

شیوه استفاده از پودر فیکس کننده

چنانچه تصمیم استفاده از فیکساتور آرایش پودری دارید , کافیست بعد از پایان آرایش با یک براش کابوکی قدری از پودر را برداشته و به آرامی روی کل صورت پخش فرمایید . حتی میتوانید میزان بیشتری از آنرا در نواحی پیشانی , چانه و بینی خود بکار بندید .

 

استفاده تثبیت کننده آرایش برای کدام پوست ها پیشنهاد میشود

ممکن است برای شما سؤال خلق شود این تثبیت کننده ها برای همه قابل استفاده است یا خیر ؟ در پاسخ به این سؤال میتوان گفت استفاده از فیکساتور برای همه پوست ها توصیه می شود البته می بایست نظر به پوست خود از این تثبیت کننده ها به کارگیری فرمائید .

فیکساتور برای پوست های خشک

کسانی که از پوست های خشک برخوردار می باشید واجب است از مدل اسپری آن به کار گیری کند تا مانع خشکی پوست شما شود .

 

فیکساتور برای پوست های چرب

در صورتی شما پوستی چرب دارید می بایست از نوع پودری آن استفاده کند به دلیل آن که اسپر های فیکساتور باعث مرطوب شدن پوست شده و چربی سطح پوست را افزایش می دهد و در سود آرایش صورت شما دوام خود را از دست داده و از بین خواهد رفت , پس لازم است از نوع پودری آن برای پوست های چرب به کار گیری کنید .

آیا استفاده از فیکساتورها ضروری است؟

اگر تصمیم دارید در مهمانی شرکت فرمائید و یا این که برایتان مهم است در یک روز خاص آرایشتان ثابت بماند استفاده از تثبیت کننده ها لازم است . اما دقت نمایید از فیکساتورها به صورت مداوم استفاده نکنید .

آیا فیکساتورها برای پوست مضر نمی باشند؟؟؟

واقعیتی که موجود است این است که , نباید در آرایش های روزانه از فیکساتور استفاده کرد . این محصولات از مواد پلیمری برای ثابت نگه داشتن آرایش درست شده شده اند . به کار گیری ی هرروز از این مواد می‌تواند برای پوست بسیار مضر باشد . این ویژگی چه بسا برای شایسته ترین پودر فیکس جان دار در بازار نیز درستی می نماید و گشوده نیز ممکن است به کارگیری ی هر روزه از آن برای پوست شما زیاد مضر باشد .

فیکساتورها از دو روش می‌توانند صورت شما را دربرابر ریختن میکاپ مقاوم نماید . یکی تولید چسبندگی بر روی صورت است و دیگری بوجوداوردن حالتی که متوقف شدن فعالیت های پوستی دارای شهرت است . همین فوائد باعث می شود که استفاده ی دوچندان آن‌ها به پوست اسیب برساند .

تفاوت پرایمر و فیکساتور چه چیزی است ؟

پرایمر پایه و اساس برای زیر سازی آرایش است که باعث یک دستی و افزایشدوام آرایش می شود , در حالی پودر فیکس در انتهای آرایش برای ثابت کردن و دوام بیشتر و پرهیز از برّاق شدن آرایش به کار گیری میشود .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید