ریمل مناسب با نوع چشمانتان استفاده کنید!

در صورتی که ریمل یک ابزار آرایشی اصلی برای بسیاری از بانوانی است که آرایش می کنند، اما یکی از محصولاتی است که در کیت آرایش شما، به خوبی از آن استفاده نمی شود، ریمل با باز تر کردن چشمانتان باعث می شود که شما هوشیار و بیدار به نظر برسید. اکثر افراد این تصور را دارند که ریمل زدن کار خاصی نیست، و همیشه به یک شکل ریمل می‌زنند.

اما با توجه به شکل چشم های شما روش های متفاوتی برای ریمل زدن وجود دارد که آرایش شما را به یک آرایش زیباتر و حرفه‌ای تبدیل خواهد کرد. هر ریمل زدنی، باید شامل این دو قدم ساده باشد:

مژه‌ها را فر کنید
همیشه کارتان را با یک فرمژه شروع کنید. به آرامی نوار را به سمت ریشه‌ی مژه‌ها فشار دهید، و تا هنگامی که انحنا با چین خوردگی چشمتان موازی شود، فرمژه برگردانید. به آرامی فشار دهید و رها کنید.. با انجام این کار می توانید به مژه های خود فر زیبایی بدهید.

کاربرد اصولی ریمل در آرایش

ریمل و خط چشم

قدم بعدی، زدن ریمل در پایه‌ی مژه‌هاست. با استفاده از ترفندی جالب می توان چوب ریمل را خم کرد تا به پایه مژه ها دسترسی خوبی داشت سپس با حرکت آرام چوب ریمل، مژه‌ی بالا را ریمل بزنید. این کار باید یک بار از پایین مژه تا ریشه و یک بار ازپشت آن انجام شود، و و سپس تا زمانی که تمامی تارهای مژه ی شما با ریمل پوشیده شود چوب مژه را عقب و جلو ببرید.

بهتر است از یک ریمل حجم دهنده و ضخیم کننده و یک ریمل بلند کننده استفاده کنید. ترکیب استفاده از یک ریمل با برس کوچکتر و یک ریمل با موها بزرگتر باعث میشود که تمامی مژه های شما به خوبی رنگ بگیرد و ریمل روی آنها قرار بگیرد.

بسیار خب، حالا اجازه دهید که در مورد شکل چشم و محل ریمل زدن صحبت کنیم:

چشم‌های دور از هم در آرایش

کار خود را با فرمژه شروع کنید، و مطمئن شوید که تمام مژه‌هایتان را می‌پوشانید. برای چشم‌هایی که از هم فاصله دارند، توصیه می شود که از گوشه‌ی داخلی چشم به سمت وسط پلک ریمل زده شود. به منظور این که چشم هایتان را نزدیک تر به هم نشان دهید باید تاریک ترین منطقه گوشه ی داخلی چشم باشد.

چشم‌های نزدیک به هم در آرایش

در این چشم ها برای این که چشم ها از هم دور به نظر برسند باید تاریک ترین قسمت، قسمت خارجی چشم باشد. مژه‌هایتان را فر کنید و اولین لایه‌ی ریمل را با تمرکز بر گوشه‌ی بیرونی چشم بزنید. لایه‌ی دوم را از وسط مژه شروع کنید و به سمت بیرون ادامه دهید. برای اثر گرفتن بیشتر، یک خط چشم مایع در امتداد خط مژه‌تان بکشید، و برای مطمئن شدن از این که تیره ترین قسمت چشم قسمت خارجی آن است مقداری ریمل در پایه ی مژه بزنید این کار انتهای چشم‌ها را بالا می‌کشد و بنظر می‌رسد که چشم‌ها، فاصله‌ی بیشتری از هم دارند

چشم‌های کوچک‌تر در آرایش

در اینجا قصد داریم تا با ریمل زدن چشم ها را بزرگتر کنیم روی تمام مژه‌ها از یک لایه‌ی ریمل ضخیم کننده استفاده کنید. ریمل بلند کننده را سپس فقط وسط مژه ها بزنید. این کار، توجه را به سمت وسط چشمتان جلب می‌کند و چشمتان بزرگتر، پهن تر و زیبا تر بنظر می‌رسد.

ریمل و خط چشم؛

چشم‌های بادامی در آرایش

در این حالت ریمل زدن  آرایش را در گوشه چشم بیرونی و درونی متمرکز کنید تا چشمتان بادامی به نظر برسد. سعی کنید برای مژه‌ی بالا از یک ریمل ضخیم کننده استفاده کنید، از وسط پلک به سمت پلک بیرونی لایه دوم را روی مژه ها بزنید. سپس از یک برس کوچکتر استفاده کنید و به مقدار خوب و کافی به مژه‌ی پایین هم ریمل بزنید، اما فقط به گوشه بیرونی. این کار در ایجاد کردن شکل بادامی در چشم کمک خواهد کرد.

چشم‌های گرد در آرایش

برای چشم های گرد بیشتر باید بخش مرکزی را ریمل زد. در این حالت برای مژه ی پایین بهتر است که ریمل زده نشود. در امتداد خط مژه از ریمل ضخیم کننده می توانید استفاده کنید و در صورتی که می‌خواهید چشمتان گرد تر به نظر برسد، ریمل را بیشتر در وسط چشمتان بزنید. و اگر چشمان گردی دارید و میخواهید شبیه به چشم های گربه به نظر برسد گوشه بیرونی را بیشتر ریمل بزنید.

چشم‌های نامتقارن

در اینجا ما قصد داریم تا چشم ها را متعادل و متقارن نشان دهیم. پوشش سنگین ریمل و خط چشم گربه ای می تواند در زیبا کردن این نوع چشم کارایی داشته باشد. از رنگ های روشن و ریمل های رنگی که نامتقارن بودن را بیشتر نشان می دهند استفاده نکنید.

چشم‌های رو به پایین

در این چشم ها از دو رنگ ایمل استفاده کنید تا بهترین تاثیر را بگیرید. ریمل قهوه‌ای به زیبایی ریمل مشکی است، و همان ظاهر را دارد. با استفاده از این ریمل ها می توانید تمرکز بیشتری را بر رژ لب و رژ گونه مبذول دارید. ریمل قهوه ای را به مژه ی پایین و ریمل مشکی را به مژه بالا بزنید، به منظور بالا کشیده شدن چشم تمام تمرکز را بر مرکز مژه بگذارید و گوشه ها را کم ریمل بزنید.
ریمل می‌تواند به تنهایی یا به همراه مواد آرایشی استفاده شود. نکته‌ی مهم، توجه کردن به نوع چشم و ریمل مناسب است.توجه به نکته ای ساده همچون محل قرار دادن چوب ریمل می تواند در زیبایی بخشی به صورت شما تاثیر زیادی داشته باشد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید