گیفت عروسی و تاریخچه پیدایش آن

تاریخچه و رسم دادن گیفت عروسی به زمان های دیر باز در اروپا بر میگردد . کادو عروسی در آن دوران , باکس جواهرات کوچکی بود که از کریستال و سنگ های گران بها ساخته می‌شد . محتویات این باکس شامل حبه های قند میشد که نماد فرآورده و مکنت و سلطنت بود ( به اعتقاد مردمان آن دوران , قند خاصیت درمانی داشت و بسیار گران بود ) .

به مرور , مغز بادام هم به محتویات باکس افزوده شوید که در کنار قند , استعاره ای خوشگل از تلخی و شیرینی زندگی بود . با گذشت قرنها و کاهش بها قند , گیفت عروسی در میان جامعه ها و کشورهای گوناگون هم اشاعه یافت و به قانونی همگانی تبدیل شوید بطوری که امروزه بجای قند از نقل و نبات هم به کارگیری می شود .

نکاتی که برای تعیین گیفت های عروسی تون باید بهش حتما توجه کنین :

تعداد گیفت ها , بایستی به تعداد خانواده ها باشد , زیرا هر خانواده با خودش یک گیفت به منزل می‌برد . یعنی نسبتاً تعداد کارت های عروسی و تعدادآنها بایستی برابر باشد .

رنگ و یا شکل گیفت ها , می بایست متناسب با تم عروسی تان باشد . برای مثال اگر تم عروسی تان به رنگ های آبی و شنی و با تم دریا و صدف باشد , گیفت هایتان نیز بایستی همین خصوصیات را داشته باشند .

روی گیفت ها , اسم عروس خانم و آقا داماد و تاریخ عروسی می بایست درج شود . زیرا یادگاری است , بایستی مشابه به یک یادگاری باشد که ذهن مهمان ها بماند .

روی آنها , از حضور و تشریف فرمایی مهمانهایتان قدردانی نمایید .

باطن گیفت ها میتوانید از گونه های اسمارتیز , شکلات , بیسکوئیت های تزیین شده با رویال آیسینگ , دراژه , نقل , و هر چیز شیرین دیگری به کارگیری فرمائید . ( بیشتر بخوانید : تزیین نقل یادبود عقد و عروسی )

درصورتی که عروسی تان در فصل گرما اجرا مي شود , بهتر است در گزینش شکلات توجه نمائید و آن شکلات هایی را تعیین فرمائید که دمای ذوب بالایی دارند و یا این که اصلا بهتر است که به دور شکلات را خط بکشید!

با یک دکورا سیون قشنگ کلیه ی گیفت ها روی میز یا این که منزلت عروس و داماد , می‌توانید یک جلوه ی شیک و قشنگ به میز عروسی تان بدهید .

در هنگام خداحافظی میهمان ها , به یک کدام از اعضای هر خانواده , گیفت ها را کادو بدهید و از آنان قدردانی نمایید .

با گذشت قرن ها و کاهش ارزش قند , گیفت عروسی در بین جوامع و کشورهای متعدد هم رواج یافت و به رسمی همگانی تبدیل گردید بطوری که امروزه بجای قند از نقل و نبات هم به کار گیری می شود .

کادو را بخرید یا این که خودتان بسازید؟ برای تصمیم گیری جهت ساخت یا این که خرید آن , کارداران زیادی تأثیرگذار می باشند که عامل ها اصلی به قرار پایین میباشند : برای تصمیم گیری جهت ساخت یا این که خرید گیفت عروسی , دست اندرکاران زیادی تأثیرگذار می باشند که دست اندرکاران دارای اهمیت به قرار پایین میباشند : وسع مالی شما , تعداد مهمان ها , بازه زمانی زمان تا عروسی , ماندگاری گیفت عروسی ( برای مثال در‌صورتی‌که گیفت مدنظر شما , گل ارگانیک باشد ) .

مدل های گیفت عروسی بنا به وسع مالی عروس و داماد , نوع های گیفت عروسی متمایز می توان در نظر گرفت . همانگونه که گفته شد به صورت سنتی از قند و نقل و نبات استفاده می شود البته در دنیای مدرن امروزی , هدایای عروسی متمایز دیده شده‌است . همین طور در فصول گوناگون می توان هدایای متناسبی را در نظر گرفت و یا این که از اسم عروس و داماد و یا این که مورخ عروسی در گیفت عروسی بهره مند شد . از دسته بندی های زیر می‌توانید جهت انتخاب گیفت عروسی تان به کار گیری نمایید :

 سنتی :

این نوع گیفت ها دربرگیرنده باکس های تزیین شده‌است . درون باکس هم میتوانید هدیه‌ای کوچک به‌رسم یادبود بگذارید .

 خانگی

: این گونه گیف ها می‌تواند شامل عروسک ( عروس و داماد ) , مدل گل های کوچک , کله قند فانتزی کوچک تزیین‌شده و پرنده های مصنوعی خوشگل باشد .

 مناسبتی

: این جور گیفت نمادی از مراسم عروسی شماست . مثلا چنانچه مراسم عروسی تان در ساحل باشد , می‌توانید از قایق عروسکی با تزیین نقل و نبات به کار گیری نمایید تا برای مدام در یادها بماند . و یا این که اگر عروسی تان در فصل زمستان و برف باشد , آیتم های جالبی برای گزینش خواهید داشت .

 فرهنگی

: این گونه گیفت نمادی از فرهنگ قومیت یا این که خاندان شما میباشد که باکمی تفکر , بهترین ایده ها را خواهید یافت! در انتها در حیث داشته باشید که گیفت عروسی , امری ضروری نبوده و در صورت داشتن وسع مالی , می توانید تنظیم نمائید .

 

ایده برای ساخت گیفت عروسی

بسیاری از عروس خانم های خوش ذوق و سلیقه و هنرمند , دوست دارند جزء اسباب و اثاث مراسم عروسی شان را با ذوق و سلیقه ی فردی خودشان بسازند . امروزه ابزار و اسباب چنین کاری , به فراوانی در اغلب فروشگاه ها یافت می شود . برای ساختن گیفت ها ابتدا بایستی به یک ایده ی خلاقانه فکر کنید . یادبودی نمادین , می تواند همیشه در ذهن مهمانان شما باقی بماند .

* این هدیه قادر است نمادی از قومیت , فرهنگ , زبان یا این که یک نماد خانوادگی باشد .

* می‌توانید عکس های عروسی تان را در ابعاد کوچک تر با یک تزئین قشنگ به مهمانان مراسم تان کادو دهید .
جور گیفت عروسی
گونه گیفت عروسی خصوصی تازه

* می‌توانید گیفت عروسی تان را با کارت های دعوت عروسی هماهنگ فرمائید .

* می‌توانید به یک هدیه ی دست ساز , مانند عروسک , جعبه های کاغذی زیبا که داخل آن نبات یا نقل گذاشته اید ; تصور کنید .

* میتوانید نوشته کوتاه سپاس روی یک کارت کوچک بنویسید و آن را با گل ها و بقیه اثاثیه تزئین فرمائید .

گیفت عروسی

کم هزینه و خوشگل

در صورتی‌که میخواهید هزینه متعددی را متقبل نشوید , از گیفت عروسی هایی استعمال نمائید که اکسسوری کمتری در آن مستعمل باشد , المان تور و روبان یک کدام از کم هزینه ترین هاست . میتوانید خودتان این جور گیفت ها را خیلی راحت و بی دردسر صحیح نمائید .

تعیین محتویات توی تور می تواند تماما شخصی باشد , از قند و نبات و نقل و شکلات گرفته تا نمادهایی نظیر حلقه , گل , یا حتی جملاتی که با دست خط خودتان روی مقواهای رنگی نوشته باشید . تصحیح کردن گل با پارچه و روبان نیز میتواند انتخاب عالی و قشنگ و کم هزینه ای باشد .

 هنری و با خلاقیت

خیلی ها دوست دارند از صفر تا صد کارهای جشن و پای کوبی عروسی را خودشان انجام بدهند ; درست کردن گیفت عروسی نیز میتواند یکی از آنان باشد . اگر هنرمند می‌باشید و روحیه هنری دارید یا این که چه بسا به کارهای هنری و خلاقانه علاقه دارید می‌توانید با وسایل کم و ایده های جالب گیفت های متفاوتی را درست فرمایید که نه صرفا یک یادگاری گوناگون و ماندگار برای عزیزان و اقوام تان باشد , بلکه می تواند برای خودتان هم هیجان انگیز و خاطره ساز باشد .

 

یکی این نظرات میتواند نقاشی روی مقواهای کوچک باشد ; حتما لازم نیست نقاش ماهری باشید , اتفاقا کشیدن نقاشی آماتور و ابتدایی می تواند جالب تر و دوست داشتنی تر باشد . یک ایده دیگر می‌تواند عکس دو نفره تان به عنوان یادگاری به مهمانان باشد , عکس هایی که با ایده های جالب و لوکیشن هایی گرفته شده باشد که به روحیه و شخصیت شما نزدیک باشد .

در صورتی‌که شغل خاصی دارید , یا در موقعیت خاصی با همسرتان آشنا شدید می توانید با الهام گرفتن از آن خلاقیت های زیادی را در درست کردن گیفت هایتان به خرج بدهید و با اوریگامی طرح ها و نوع های مختلفی را بسازید و در رنگ های متنوع آن ها را تحت عنوان یادگاری به میهمان هایتان بدهید .

کادو عروسی یا این که گیفت یکی از بخش های جالب مراسم عروسی است , چیزی که به عزیزان و اقوام تحت عنوان یادگاری از جشن خویش می دهید می بایست مطلوب شما و نشان دهنده شخصیت و یا این که عشق و علاقه مندی تان باشد . گیفت عروسی های مختلفی در بازار وجود دارد که تنوع آنها به قدری است که به راحتی میتوانید سبک و مدل مورد علاقه خود را پیدا فرمایید , ولی در‌صورتی‌که پس از گشت و گذار در بازار نیز چیزی که دوست داشتید پیدا نکردید , احتمال دارد می بایست خودتان دست به کار گردید و گیفت های مراسم تان را درست فرمایید .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید