کریستال آرایی در مراسم عروسی و تشریفات

کریستال آرایی  یکی از خدمات دکوری است که اکثر وقت ها برای تالارهای پذیرایی , خدمات مجالس و پایکوبی ها به کار گیری می شود . حتی‌در خانه های اعیانی نیز می توان رد پای کریستال را روئت کرد . اشیایی که از کالا کریستال ساخته میشوند , زیبایی عجیب ای دارند . این اشیاء می‌توانند به راحتی نور و روشنایی را منعکس نمایند و در عین حال موجب زیبایی و نورپردازی در فضا شوند . در سالن های عروسی کریستال ها نقش مهمی در زیبایی و تزئین فضا دارند . از جمله کاربردهای کریستال برای دیزاین تالار های عروسی می شود به موارد ذیل اشاره نمود :

کریستال برای تزیین شعمدانی ها

هر چند کریستال ها ظریف می‌باشند و باید با احتیاط بیشتری با آن ها برخورد کرد , اما می توان برای تزئین شمعدانی ها از کریستال بهره برد . به جای این که از شمعدانی های فلزی استعمال شود که داغ میشوند و دست زدن به آن‌ها سوختگی پوست را به همراه دارد , شمعدانی کریستال مطلوب تر است . شعمدانی کریستال علاوه بر این‌که میتواند نور را زیباتر نمایان نماید , طرف داران بیشتری دارد و در عین حال میز مهمانان هم با سلیقه چیده می شود .

به کارگیری از کریستال برای لوسترها

وجود لوستر برای سالن عروسی ضرورت دارد و به زیبایی هر چه تمامتر سالن امداد می نماید . اگر لوسترها از کالا کریستال باشند که مطمئنا زیبایی بیشتری را به همراه خواهند داشت . وقتی که نورهای رنگارنگ از پس شیشه های کریستالی عبور می نماید , موجب درخشش بیشتر روشنایی در فضای سالن می شود .

استفاده از کریستال برای گلدان

بر روی میز دعوت شدگان گلدان های کوچکی نهاده می شود که موجب زیبایی میز می شود . این گلدان ها نباید فضای متعددی را اشغال نمایند . در صورتیکه گلدان های روی میز مهمان ها از جنس کریستال باشد , مطمئنا میزها زیباتر به نظر می رسند . همینطور گلدان های کریستالی وزن بیشتری دارند و تعادل آنان روی میز حفظ می شود و به‌این طرف و آن طرف نمی افتند . به طور کلی با گلدان های کریستالی می تواندخدمات مجلس عروسی را رسمی تر کرد .

کریستال آرایی

کریستال برای تزیین شعمدانی ها , کریستال آرایی , جشن عروسی

چیدمان سفره عقد

بعضا عروس و دامادها میخواهند جشن عروسی آنان باشکوه برگزار شود . در کنار کلیه تدارکاتی که برای پذیرایی از مهمان ها در لحاظ رفته می شود , وجود یک سفره عقد زیبا در گوشه ای از تالار که دقیقا در مقابل جایگاه عروس و داماد قرار میگیرد , فضای تالار را زیباتر و در عین حال جشن را هم باشکوه تر می نماید . البته سفره عقد نباید ساده و معمولی باشد . استفاده از گل , آینه و شمعدانی و سایر وسایل دکوری برای زیباتر کردن سفره عقد واجب است . کریستال آرایی در اینجا هم قادر است به زیبایی سفره عقد کمک کند . برای همین تمامی وسایلی که برای تزئین سفره عقد به کار گیری می شوند , بهتر است از جنس کریستال باشند . از جمله شمعدانی ها , گلدان و حتی ظروفی که برای نهادن میوه و تنقلات استفاده می شود هم می بایست از فرآورده کریستال باشند .

ظروف پذیرایی

ظروف پذیرایی درتشریفات عروسی بایستی از بین لوکس ترین ها تعیین شده باشد . اگر‌چه ظرف غذا اغلب چینی است , ولی می توان بعضا دیگر از ظروف از جمله استکان ها را از بین ظروف کریستالی انتخاب کرد که زیبایی بیشتری دارند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید