هزینه فیلم و عکس عروسی و همه چیز در مورد آن ها

هزینه فیلم و عکس عروسی – امروزه نظیر دیرباز نیست که عروس و داماد در ایوان منزل و دربین فک و فامیل عکس های یادگاری بیندازند و همین بشود یادگار آن‌ها از شب عروسی . دیگر از آن عکس های دسته جمعی و خانوادگی خبری نیست .

کسب و کار :

پایان فصل تابستان است و زوج های جوان در جنب و جوش برای آماده ساختن سور وسات عروسی . خریدها انجام شده و تاریخ ها مشخص و معلوم گردیده اند . از لباس عروس گرفته تا سالن عروسی البته هنوز یک قدم دیگر ما‌نده است . آنچه از یک مراسم ازدواج در ذهن تمامی می‌ماند , فیلم و عکس این مراسم است .

هیچ کس نیز حاضر نیست این لحظه های ماندگار را از دست بدهد , هم اکنون به هر قیمتی که باشد . امروزه مثل دیر باز نیست که عروس و داماد در حیاط منزل و در بین فک و خویشاوندان عکس های یادگاری بیندازند و همین بشود یادگار آن‌ها از شب عروسی . دیگر از آن عکس های جور جمعی و خانوادگی خبری نیست .
بخش اعظمی از عروس و دامادها معتقدند آنچه که از عروسی باقی می ماند , عکس و فیلم است . شام و پذیرایی فراموش می شود , گرانترین لباس عروسهم از یاد میرود , اما تنها عکس و فیلم است که یاد می شود , پس برای آن باید شایسته ترین ها را انتخاب کرد .

از همین طرز فکر بخش اعظمی از عکاسان و فیلمبرداران با ارائه راه‌های به اصطلاح تازه , عروس و داماد را به پرداخت مخارج میلیونی عکس و فیلم عروسی ترغیب می نمایند . بها های بالا غالبا در قسمت های شمالی شهر رایج است ولی در بخشها غربی هم با قیمت های نجومی مواجه شدیم . یک آتلیه در خیابان اشرفی اصفهانی که آوازه زیادی نیز دارد , بها هایش از فرمانیه نیز فراتر بود . یعنی برای یک آلبوم 30 در 60 ده برگی , 700 هزار تومان می گیرد .

عکس و فیلم عروسی

پکیج های پرهزینه

وارد یک آتلیه عکاسی که میشوید او‌لین چیزی که دقت شما‌را جلب می نماید , عکس های روی در و دیوار آتلیه است . دراین مکان ها به طور معمول بهترین کارهای خویش را قرار می دهند تا توجه مشتری را جلب نمایند . شما‌را دعوت می نمایند که پشت یک رایانه همراه بنشینید ونمونه های آنان‌را ملاحظه کنید .

این روز ها در تمامی آتلیه ها سخن از پکیج است . ارزش هر پکیج بسته به تعداد دوربین فیلمبرداری , تعداد برگ آلبومی انتخابی شما , خودرو , مدل گل , تعداد عکس هایی که سر عقد , داخل باغ , کنار خودرو آتلیه و سایز عکس ها گوناگون است و معمولا از یک میلیون و 200 هزار تومان آغاز می شود و در برخی از آتلیه ها تا 10 میلیون هم میرسد . یعنی برای این‌که تعدادی سالی دیگر عکسی از بهترین مراسم زندگی تان داشته باشید , می بایست میلیونی خرج نمایید .
اگر‌چه درین این سال سال ها آمار ازدواج چندان دلچسب نیست البته با این هزینه های میلیونی باز نیز هر آتلیه ای به اصطلاح بار خود را می بندد و برای عکاسی و فیلمبرداری یک مراسم 2 الی 3 ساعته بین 2 تا 10 میلیون پول می‌گیرد که کسب و کار نان و آبدار و پرسودی به حساب آورده می شود .

اما همگی این حالت به طور کامل معمولی به حساب آورده می شود . جالب است که بعضا آتلیه ها خدمات عجیب و غریبی ارائه می دهند . از فیلمبرداری در صحراهای کشورهای همسایه تا پرواز عروس و داماد با بالگرد که همین مخارج فیلمبرداری و عکس یک مراسم را از مرز 30 میلیون نیز عبور میدهد . صاحب یکی‌از آتلیه ها این هزینه ها را تماما طبیعی می داند ومعتقد است زمانی یک نفر بضاعت و توان مالی دارد , می بایست برای این همه تفاوت خرج نماید .

اندازه های پرهزینه

عکس های شما ممکن است پرتره یا این که به عبارتی اسپورت باشد . همینطور برای یک عکس بزرگ دو نفره در مقیاس 100 در 70 روی شاسی برای نصب روی دیوار منزل می بایست میان 160 هزار تا 250 هزار تومان هزینه نمایید . برای تعدادی عکس 30 در 40 یا این که 30 در 100 رویشاسی برای اتاق خواب یا این که برای یادگاری دادن به پدر و مادر بایستی در بین 50 تا 100 هزار تومان بپردازید . بها یک آلبوم 30 در 60 ده برگی دست کم 500 هزار تومان است .

از گالری دستی تا گالری ماشینی

عکس هایی که شما می‌گیرید غالبا ناپخته به اکانت می‌آیند ودر آتلیه با تکنیک های فتوشاپ روتوش میگردند و به حیث فروغ ورنگ و تناسب تهیه و تنظیم میشوند . عکاسان آتلیه ها با تکنیک های عکاسی , بازی با لنز و دور و اطراف و نوروروشنایی , فیگورهای گوناگون , آرایش و پیرایش سوژه ها , عکس های مدلینگ که گهگاه با مثال های روز عالم هم برابری می نماید , تصویری مختلف و به یاد ماندنی از عروس و داماد میسازند .

همینطور گالری هایی که‌این روز ها مد شده , مشتمل بر 10 برگ 30 در 60 است که مثل خبر نامه های مد , عکس عروس و داماد را در صفحه های گالری چاپ می نمایند . مدام فرآورده ساخته شده با دست احساس خوشایندی در مشتری تولید می نماید .
به حیث می‌رسد بعضا از آتلیه ها با دانش به‌این این مورد سراغ گالری های دستساز رفته اند تا هزینه بیشتری هم از این بابت اخذ نمایند . یک کدام از آتلیه های حوالی عرصه ونک گالری های دستساز داراست که بها هر گالری دستی 500 هزار تومان است و برای گالری ماشینی می بایست 300 هزار تومان بپردازید . مدیریت این آتلیه می گوید ما ست اختصاصی آتلیه خودمان را داریم که همین فرمان موجب می شود مخارج بیشتری نسبت به دیگر افراد اخذ کنیم .

از ورودیه تا خروجیه

البته تمامی آتلیه ها امکانات یکسانی ندارند . بعضا از آنان تهیه و تنظیم ماشین عروس و اتومبیل همراهان را که حمل کننده عکاس و فیلمبردار است , خودشان برعهده دارند و هزینه آن را می بایست عروس و داماد بپردازند که به طور معمول بین 100 تا 150 هزار تومان برای مراسم شب عروسی است و خودرو محافظ عروس و داماد که هزینه جداگانه دارد . همینطور یکی از آتلیه های واقع در شمال شهر در منوی خویش ورودیه هم دارد . ورودیه از 000/700 تومان شروع می شود که شامل 20 عکس 16 در 21 و پرینت کومچک از تمامی عکس ها تحت عنوان کادو است . بعضا از آتلیه ها فروشگاه لباس نیز دارند و عروس و داماد میتوانند برای عکاسی , دو دست جامه از آن امانت بگیرند .

چاپ و طراحی جداگانه

در هر آتلیه چند پکیج با بها های متفاوت وجود دارد . ارزش ها را تعداد دوربین , تعداد عکس ها و گونه عکس هایی که گرفته می شود , تعیین می نماید . در هر آتلیه ای با رنج قیمت های معمولی مانند نمونه های تحت مواجه میشوید . این بها ها از 700 هزار آغاز می شودو گاهی تا 8 میلیون نیز میرسد . پکیج 750 هزار تومانی که شامل , فیلمبرداری با یک دوربین , استدی کم , عکاسی گلشن یا این که اسپورت , عکس آتلیه , عکاسی مراسم , لیت مهمان ها که 15 عدد است , یک قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل و کادو آتلیه که دربرگیرنده پوشه کوچک عکس های تعیین شده‌است .
پکیج 2/150/000 تومانی که شامل فیلمبرداری دو دوربین ,

کرین یا این که پروجیب , استدی کم , کلیپ پروجکشن 5 دقیقه ای , عکس اسپورت , عکس گلشن , عکس آتلیه , عکاسی مراسم , دوتا ویدئو , لیت مدعوین که 20 عدد است , داو قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل برای پدر و مادر , یک قطعه عکس 70 در 100 با شاسی 16 میل برای مجلس و کادو آتلیه که فولدر کوچک عکس های گزینش شده‌است .
پکیج 3/950/000 تومانی که مشتمل

بر فیلمبرداری سه دوربین , کربن یا این که پروجیب , استدی کم , کلیپ پروجکشن 5 دقیقه ای , عکس اسپورت , عکس گلشن , عکس آتلیه , عکاسی مراسم , سه تا ویدئو , لیت میهمان ها که 20 عدد است , دو قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل برای پدر و مادر , یک قطعه عکس 70 در 50 با شاسی 16 میل از عکس های اسپورت , یک قطعه عکس 70 در 1000 با شاسی 16 میل برای مجلس و کادو آتلیه که فولدر کوچک عکس های گزینش شده‌است . مسئولان آتلیه ها ارزش این پکیج ها را تماما معمولی میدانند و به گویش بی زبانی میگویند نرخ همین است .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید