نکاتی که در انتخاب آتلیه باید به آن توجه کرد

فیلمبرداری و عکاسی از مراسم عروسی یکی از ارکان آن است . استخدام یک عکاس و یا فیلمبردار و یا این که همکاری با یک آتلیه عروسی امری است که هزینه بالای خود را دارد و با بودن گونه های و اقسام آتلیه ها , انتخاب یک فیلمبردار و عکاس حرفه ای که بتواند مراسم شما را به خوبی ثبت نماید باید به دقت صورت پذیرد و برای آن می بایست وقت گذاشت .

 

 

 

توصیه ما برای انتخاب آتلیه مناسب : وقتی که به یک آتلیه عروس مراجعه میکنید , نکاتی بسیار ریز و بی آلایش هست که با اعتنا کردن به آن می توانید از کیفیت آن آتلیه اطمینان حاصل نمائید .

 

 

 

اعتنا کردن به ژست عکس ها , شیوه نورپردازی , کیفیت و میزان شارپ بودن عکس ها از ساده ترین راه های انتخاب آتلیه مطلوب است .

 

در حالتی که ممکن است نسبت به تجهیزات آتلیه شک داشته باشید به شما پیشهاد می شود تا دررابطه با تجهیزات مانند دوربین ها , فلاشها , تجهیزاتی که برای عکاسی فضای باز آورده می شود حرف نمائید .

 

 

 

دقت داشته باشید اگر تعداد دوربین ها و هلی شات ها بیشتر باشد عکسها و ویدیو جذابتر و بهتری خواهید داشت . ولی به‌این نکته نیز توجه داشته باشید هرچه تعداد تجهزیات فیلمبرداری و عکاسی بیشتر باشد هزینه بیشتری را دربرگیرنده می شود .

 

 

 

شما میتوانید درباره تعداد دوربین ها و رفلکتورها و همچنین هلی شات ها با تیم عکاسی و فیلمبرداری صحبت فرمایید .

 

 

 

پیشنهاد می‌کنیم ساخت کلیپ برای نمایش در تالار عروسی را مدنظر داشته باشید که‌این کلیپ می تواند چند روز قبل تر از عروسی به صورت فرمالیته تهیه شده باشد تا شما نگرانی برای زمان فراهم شدنش نداشته باشید .

 

 

 

در انتخاب آتلیه عروس باید به نکات زیادی دقت کرد اغلب مردم تنها با تماشا عکس ها و فیلم هایی که به عنوان نمونه کار به آنها نشان می دهند اکتفا می نمایند ولی برای انتخاب آتلیه عروس خوب بسیار نکاتی بیشتری است که بایستی آنها را مدنظر قرار دهید که برخی از آنها‌را می‌توانید در لیست زیر تماشا فرمائید .

 

 

 

 • به سابقه فعالیت عکاس و آتلیه عروس توجه فرمایید چون سابقه بی تاثیر در تجربه نیست .

 

 • داشتن مجوز رسمی

 

 • ساخت فیلم عروسی به مشابه نمونه کارهای قبلی

 

 • متعهد بودن و همراه بودن در کل روز مراسم عروسی

 

 • امنیت عکس ها و فیلم ها

 

 • نوع دوربین های فیلمبرداری

 

 • دارا بودن کادر آقا و خانم

 

 • معلوم کردن تعداد افرادی که در روز عروسی شما حاضر خواهند شد .

 

 

 

 • حتما گذشته از قرارداد بستن بپرسید هزینه چاپ عکس یا درست کردن آلبوم روی هزینه ای که پرداخت میکنید اعمال می شود یا این که نه

  .

 

 

 

 • اگر عکاسی روی روتوش خیلی تاکید می کند , دو برابر حواستان را جمع فرمایید . زیرا روتوش بیش از حد چهره شما را با آن همه آرایش و… بسیار مصنوعی جلوه میدهد .

 

 

 

 • از گالری ها و نمونه کارهای آتلیه های عروس به هیچ وجه غفلت نکنید .

 

 • حتما زمان کافی برای انتخاب آتلیه عروس را در نظر بگیرید , مطمئنا از این وقت گذاشتن پشیمان نخواهید شد .

 

می‌توانید در اینترنت جستجو فرمائید و مثال های مد نظرتان را به عکاس خود نشان دهید .

 

 

 

در بخش اعظمی از موارد پیش آمده که برای ناهماهنگی ها میان عروس و داماد و گروه عکاسی و فیلمبرداری باعث به‌وجود آمدن اختلافاتی کلیشه ای شده‌است .

 

این مساله و مشکلات برای این پیش خواهد آمد که برنامه ای برای کارهای روز مراسم عروسی چیده نشده است و تیمی را برای هماهنگی برنامه هایتان با هم در نظر نگرفته اید

 

 

آیا شخصی مذهبی هستید؟

 

در شرایطی‌که فردی مذهبی میباشید احتمال دارد انتخاب آتلیه مناسب برایتان سخت باشد .

 

همه آتلیه های عروسی بخشی از گروه شان آقایان می باشند که ممکن است شما با این موضوع راحت نباشید .

 

دقت داشته باشید که ممکن از در روز عروسی تان باغی که برای عکاسی گزینش می کنید همزمان چند عروس داماد دیگر در آنجا مشغول عکاسی باشند .

 

 

 

پس پیشنهادی که برای شما داریم این است که چندین روز قبلتر از مراسم عروسی به صورت فرمالیته برای عکاسی در محل معین شده فراهم گردید و حتما این مورد را با آتلیه و تیم عکاسی و فیلمبرداری هماهنگ فرمایید .

 

 

 

اخلاق و نوع برخورد تیم آتلیه با عروس داماد

 

این زمینه را به خاطر داشته باشید که برخورد گروه عکاسی و فیلمبرداری با عروس وداماد و ساقدوش ها بسیار مهم است . شما یک روز کامل را که بهترین روز زندگیتان می باشد را در هر زمان و هرکجا در کنار عکاسان و فیلمبرداران می‌گذرانید .

 

 

 

میزان صمیمیت آن ها با شما بسیار مهم است . هرچقدر این صمیمت بیشتر باشد عروس و داماد مقابل دوربین عکاسی شما احساس راحت تری خواهند داشت و عکس هایی با احساسات واقعی و عالی ثبت خواهند شد .

 

 

 

اعتماد به تبلیغات زبانی و مجازی آتلیه

 

صحت دارد که سخت می شود به تبلیغات اعتماد کرد و راه گزینش آتلیه مناسب را دشوار می نماید . ولی باکمی پرس و جو و تحقیقات می شود از صحت آن اطمینان حاصل کرد .

 

 

آتلیه

 

در برخی از آتلیه ها با تبلیغ کردن از امکاناتی که در حقیقت کارشون وجود ندارد نظر شما‌را جلب می نمایند و در آخر کاری به شما تحویل می دهند که باب میل تان نیست . به همین خاطر برای گزینش آتلیه به سوابق و تجربه ی آن آتلیه و عکاس هم اعتنا نمایید .

 

 

 

حتما از نزدیکان خویش که به تازگی ازدواج کرده اند در رابطه آتلیه عروسی شان سوال فرمایید . مشتری های راضی همیشه بهترین تبلیغ میباشند . به آتلیه هایی که اسمشان بسیار به گوشتان خورده بروید و مثال کارهایشان را بینید .

 

سفارش ما برای شما وقت مشاوره است . حتما حتما یک وقت مشاوره رزرو نمایید و درباره کلیت کار و پکیج ها سخن نمائید .

 

 

 

عکاسی فرمالیته در آتلیه

 

در حالتی که دوست دارید تا در روز عروسیتان اضطراب دیر رسیدن به محل عکاسی و یا این که خراب شدن لباس و آرایش تان را نداشته باشید پیشنهاد ما به شما عکاسی فرمالیته است . شما با در لحاظ به دست آوردن تاریخ عروسی می توانید چندی پیش تر از مراسم با لباس عروس متفاوت و آرایش گوناگون نسبت به روز عروسی تان در لوکیشن هایی خارج از شهر و یا خارج از ایران و در مناطقی که دسترسی به آنان در روز عروسی سخت است برای عکاسی و فیلمبرداری آماده گردید .

 

 

 

ممکن است به نظر عجیب بیاید اما , بسیاری از آتلیه ها سفارش پروژه فرمالیته را به عروس و داماد ها می دهند . این کار حسن بزرگی دارد و آن صرفه جویی در وقت است . شما میتوانید با خیال راحت تمام روز را صرف عکاسی نمائید و تمام فیگورهای مد نظرتان را امتحان نمائید . بدون این که نگران از دست دادن زمان باشید و در روز عروسی با خیال راحت همراه با عزیزان و خانوادتون عکس بگیرید .

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید