چرا می بایست عروسی های لاکچری برگزار کنیم؟

عروسی های لاکچری ایرانی در بنادر ترکیه و کارناوال های گذر موقت گران‌قیمت در خیابان های کشور . . . اسکورت میلیاردی عروس و داماد لاهیجانی . . . عروسی جنجالی در پارک جنگلی لویزان . . . یک عروسی در کردستان با هشت هزار میهمان و هشت میلیارد کادو! برای چه؟

این روز ها با یک جست و جوی ساده و مختصر در فضای مجازی و شبکه‌های‌عمومی میتوان ورود موج جدیدی از عروسی های آنچنانی و پرهزینه را بین برخی از ایرانیان روئت کرد و احتمالا او‌لین سوالی که به ذهن هر تماشاچی ای خطور می نماید این باشد : این همه ریخت و پاش از آن کیست؟!

با گذر از سنت به مدرنیته , عروسی های ایرانی هم تا حدی صورت و سیاق زیبای خویش را از دست داده و جای خویش را به جشن و پایکوبی های پر زرق و برق خلیج نشین بخشیده است . جشن و پای کوبی هایی که در آن‌ها صرفاً جهت حفظ آبروی صاحب خانه و گاه نمایش هرچه بیشتر تجمل پباده سازی میشنود و دیگر هدف دورهم بودن و جشنی جهت شادمانی عروس و داماد نیست!

برگزاری مراسم عروسی

با پرس و جو از یک‌سری شرکت خدماتی در زمینه تشریفات و عروسی آگاه شدیم که اخیراً اجرا و برگزاری مراسم های عروسی در ترکیه و بعضی دیگر از کشورهای همسایه , خدمات جدیدی است که درین صنف رونق گرفته و ارائه میدهند . شرکت‌هایی که با دریافت مبالغ هنگفت , به مشتریان خویش و عروس و دامادها و خانواده‌های‌شان نوید برگزاری عروسی‌های بسیار لاکچری و مجلل در شایسته ترین هتل‌ها و قصرهای استانبول و آنتالیا و . . . را میدهند .

مسئول یکی‌از همین شرکت‌ها در جواب به این سؤال که گرفتن عروسی در ترکیه و دبی از چه وقتی و چطور متداول شده‌است هم این‌گونه توضیح می دهد :

“ بعضا عروسی‌های برگزارشده متعلق به ایرانیان ساکن در دیگر کشورها , مثل کشورهای ایالات متحده و کانادا یا این که اروپاست که می خواهند عروسی‌شان در نزدیک‌ترین کشور به ایران برگزار شود تا میهمانان‌شان با خیال راحت‌تری بیایند ; زیرا در حالتی‌که قرار باشد همه این مهمانها را به کشور خودشان ببرند نیز هزینه جابه‌جایی آن بسیار می شود هم ممکن است به همگی ویزا داده نشود , از طرفی کشور ترکیه از مسافران ایرانی ویزا نمی خواهد و به همین بهانه کار بسیار راحت شده‌است , بعضا از ایرانیان ساکن کشور هم مایل میباشند عروسی‌شان در جایی مختلف و جذاب برگزار شود و بعضی محدودیت‌ها را نیز نداشته باشد , از طرفی خدماتی که در زمینه عروسی در این کشورها ارائه میگردد , برای خیلی‌ها دیدنی است و تمامی اینها باعث شده‌است , در سال‌های اخیر برگزاری عروسی‌های ایرانی در خارج از مرزها رونق بگیرد ”

عروسی لاکچری

مراسم عروسی , جشن عروسی , برگزاری جشن و پای کوبی عروسی گران‌قیمت

ممکن است نکته ی شایان توجه دیگر این عروسی ها , اسامی میزبانان آن‌ها هم است که در بعضی از آن‌ها نام های اشخاص مرفه و گاهاً چهره های سرشناس کشور را میتوان شاهد بود . اما این را می بایست خاطر نشان نمود که در تمام دنیا اشخاص مطرح و مرفه هم گاهاً چنین ریخت و پاش هایی را جهت برگزاری عروسی و پایکوبی های خویش دارند و این رویه صرفا مختص به میهن ما نیست .

با دانش به‌این موضوع که ما در کشوری قرار داریم که فرهنگ وتمدن زیبای ساده زیستی ارثیه و رسالت اجدادی ماست و دانشکده های ما هرساله مزین به جشن زیبای عروسی دانشجوییست ; احتمال دارد پذیرفتن این نوع عروسی های ناهمگون و ورود فرهنگ تجمل گرایی به کشورمان جای بسی تآمل و اندیشه دارد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید