نکاتی برای انتخاب تالار عروسی
موقعیت و دسترسی شهری

تالار عروسی شما باید از نظر شرایط جغرافیایی و دسترسی شهری , شرایط مناسبی داشته باشد . شاید مهمترین زمینه در انتخاب سالن عروسی همین باشد . چرا که میهمان ها شما می بایست این مسیر را طی نمایند و چنانچه دسترسی به محل برگزاری عروسی شما بنا به دلایلی مانند : راه‌بندان و یا واقع شدن در خارج از شهر , ایراد باشد سبب کلافه شدن و خستگی مهمانان شما خواهد شد . از طرفی سعی کنید سالن یا باغ محل برگزاری عروسی را در حوالی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خود تعیین کنید چرا که خود شما هم باید این مسیر را طی فرمایید و چنانچه این اماکن دور از هم باشند , دیر در جشن خود حاضر خواهید شد . هیچ چیز بد تر از این نیست که عروس و داماد موقع شام به جشن خود برسند .

گنجایش تالار پذیرایی عروسی

وسعت سالن عروسی یا باغ محل برگزاری جشن عروسی شما ارتباط مستقیم با تعداد مهمانان شما دارد . درصورتی که تعداد مهمانان شما کم میباشند , سالن بزرگ و وسیع برای برگزاری عروسی شما مطلوب نیست چرا که مهمانان شما در آن پراکنده میگردند و عروسی شما خلوت و سرد به لحاظ میرسد . براین اساس در صورتی که تعداد مدعوین شما کم میباشند , یک تالار کوچکتر را برای پذیرایی در لحاظ بگیرید . ضمنا درهر صورت , از مسئول تالار یا باغ سوال فرمایید که در صورت لزوم آیا صندلی بیشتر برای پذیرایی دارند یا این که خیر؟

سقف سالن پذیرایی

سقف تالار یا این که سالن پذیرایی بایستی بلند باشد . تالار های با سقف کوتاه دلگیر میباشند و مهمان‌ها احساس خفگی خواهند کرد . سقف تالار از نکاتی است که حتما باید در هنگام انتخاب تالار محل برگزاری عروسی , به آن دقت فرمایید .

پارکینگ ماشین ها

پارکینگ یکی از مهم ترین امکاناتی است که باید به آن دقت فرمائید . سالن پذیرایی یا این که باغی که جشن عروسی خویش را در آن برگزار میکنید حتما می بایست مجهز به پارکینگ برای خودرو ها باشد . حتما بیشتر مهمانان شما با خودرو شخصی خویش به عروسی شما می‌آیند و علاقه ندارند مدت زیادی را در خیابان های اطراف به دنبال جای بوستان بگردند و در نهایت نگران امنیت اتومبیل خویش باشند . خصوصا اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغی نظیر تهران می‌باشید حتما بدین ویژگی دقت فرمائید .

خوب تر است در پی مکانی باشید که برای مدعوین نیز جای پارک وجود داشته باشد . البته امروزه تعداد زیادی از تالار ها پارکینگ اختصاصی برای میهمانان در لحاظ گرفته اند , یادتان باشد مبلغ ورودی پارکینگ را آقای داماد باید پرداخت کند نه میهمانان , جشن وابسته به شماست و مهمان ها به خاطر دعوت شما در آن مکان حضور خواهند داشت .

روکش صندلی ها و رومیزی ها

در هنگام انتخاب سالن یا باغ عروسی , به رنگ و مال روکش ها و رومیزی ها توجه نمایید . درضمن حتما به مدیر سالن تاکید فرمائید که برای مهمانی شما , روکش ها و رومیزی ها باید تمیز باشند و چه بسا الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پافشاری نمائید تا متوجه حساسیت شما بشوند . در غیر این صورت ممکن است در روز عروسی شما , بعضی از مهمان‌ها شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با انواع و اقسام نوشیدنی ها , لک گردیده اند .

میز شام عروس و داماد

به طور معمول تالارهای عروسی , یک میز جدا را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می‌گیرند و آن را با گل و شمع و . . . تزئین می نمایند . برخی از تالارها هزینه این میز را جدا محاسبه می نمایند و برخی هم بعنوان هدیه آن را در نظر میگیرند . به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید , ایده خوبی است و میتواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد . ضمن این‌که در عکس و فیلم عروسی شما هم ماندگار خواهد شد .

گزینش تالار عروسی , نکاتی برای انتخاب تالار عروسی

تالارهای عروسی , یک میز جداگانه را شام عروس و داماد در نظر می‌گیرند و آن را تزئین می نمایند

سرویسهای بهداشتی و سایر امکانات

سرویسهای بهداشتی را فراموش نکنید . خصوصا اگر عروسی شما در فصل های سرد سال اجرا مي شود حتما بررسی نمائید که سرویسهای بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و در عین هم اکنون منزه و بهداشتی نیز باشند . علاوه بر این محل سرویس ها و مسافت آن‌ها تا محل جشن نیز خیلی مهم است . امکانات دیگری نظیر اتاق بازی بچه ها , رختکن های زنانه و . . . نیز از نکاتی می باشند که بایستی به آن ها دقت فرمائید .

تالار عروسی

هزینه های تالار

برای خودتان بودجه انتخاب فرمائید و به آن پایبند باشید . هزینه های یک تالار عروسی معمولا مشتمل بر :

( هزینه ورودی ( که یک رقم ثابت بدون در حیث گرفتن تعداد مدعوین است .

( هزینه غذا و پذیرایی ( که معمولا به ازای هر نفر محاسبه می شود و بستگی به تعداد مدعوین , انواع خوراک , نوشیدنی , پیش غذا و . . . دارد .

( هزینه گروه موزیک و سرگرمی ( در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار هم از شما دریافت خواهد شد .

( هزینه سرویس ها ( که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها طولانی تر می شود .

( هزینه مالیات برارزش افزوده و عوارض ( که طبق ضابطه پرداخت آن بر عهده شماست .

( هزینه تزئینات ( مثل : بادکنک آرایی , گل آرایی و . . . که در صورت عدم تمایل شما , حذف میگردند .

هزینه برنامه هایی مثل : آتش بازی , اسب سواری , کالسکه سواری و . . . که معمولا انتخابی هستند و در صورت عدم تمایل شما از برنامه حذف می گردند .

معمولا محاسبه هزینه ها به‌این صورت است که در هنگام عقد قرارداد , قسمتی از هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور میکنید . حدود یک هفته قبلی از مراسم , دو سوم هزینه ها را پرداخت میکنید و شب عروسی , هنگامی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست , تسویه حساب پایانی را انجام می دهید .

سرکشی و بررسی نهایی

حتما روز قبل از مراسم , به گلشن یا این که سالن عروسی خویش رمز بزنید تا اطمینان نتیجه ها فرمایید که همگی چیز آراسته است . تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها , تعداد صندلی ها , فروغ پردازی , تزئینات و خلاصه کلیه چیز را بررسی فرمائید . این طغیان و آلرژی شما , به رئیس سالن هم اثبات می نماید که شما نسبت به همه چیز حساس می باشید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد .

در انتخاب تالار عروسی به تمیزی و بهداشت سرویس غذاخوری , رومیزی ها , راحت بودن صندلی ها , سرویس های بهداشتی , رختکن و چه بسا کف سالن توجه نمایید تا مطمئن شوید که میهمان ها تان سخت نخواهد گذشت و چیزی برای دل مشغولی شما نیز وجود نداشته باشد .

تکنیک های انتخاب تالار عروسی , برگزاری جشن عروسی

حتما روز قبل از مراسم , به باغ یا این که تالار عروسی خود سر بزنید تا همه چیز مرتب باشد

چک کردن تاریخ مورد نظر و رزرو نبودن آن

گذشته از این که مکان عروسی را بازدید نمائید , بررسی کنید که تاریخ مورد نظرتان خالی است یا این که خیر . اگر همان مکان مد نظر شماست و تاریخ مورد نظرتان قبلا توسط عروس و داماد دیگری رزرو شده بود شما میتوانید تاریخ مراسم تان را تغییر دهید .

ظرفیت تالار عروسی و تعداد میهمانان

خوبتر است برای انتخاب تالار پذیرایی و عروسی تان ظرفیت مهیمانان را هم ملاک قرار دهید . به عنوان مثال تالار عروسی بزرگ با میهمانان کم اصلا زیبا نیست یا بر عکس تعداد مهمانها دوچندان در یک سالن عروسی کوچک !!!

تعداد میهمانان با ظرفیت سالن عروسی باید با هم تناسب داشته باشد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید