نکاتی در زمینه‌ی لباس عروسی مگان مارکل
از زمانی که که‌این زوج در سال ۲۰۱۸ در کلیسای سنت جرج وصلت کردند , ماجراهای متعددی چهره داده است که مهم‌ترینشان ولادت پسرشان آرچی و تصمیم آن ها به کناره‌گیری از عضویت در فامیل سلطنتی است .

مگان طی روز عروسی , با پوشیدن پیراهنی که کلیر وایت‌کلر , رئیس هنری قدیمی ژیوانژی پباده سازی کرده بود , به مد بریتانیا ادای آیین کرد .

وی همینطور تور ظریفی بر راز داشت که به افتخار مسئولیت‌های جدیدش در خانواده سلطنتی بود .

البته در رابطه جزئیاتی که چندان معلوم کمبود , چه می‌دانیم؟

از «یک تکه آبی» که در تورش پنهان شده بود , تا جواهراتی که برای ضیافت آویخته بود , این‌ها نمادهای پنهانی میباشند که دوشس در مراسم عروسی خویش به نمایش گذاشت .

«یک تکه آبی»

یک سری ماه بعداز وصلت سلطنتی , مگان از «یک چیز آبی» پرده برداری کرد , عنصری سنتی در خرقه عروس که ادای فقاهتی بود به آغاز ارتباط وی با شاهزاده هری .

این هنرپیشه دیرین سریال «سوتز» , پیشاپیش نمایش برنامه مستند «ملکه جهان» بیان کرد که یک تکه از خرقه آبی‌رنگی که در اولی قرار خویش با همسرش به بدن داشته بود , در تورش دوخته شده بود .

وی در حالی که به تی شرت و تورش نگاه میکرد , اظهار‌کرد : ‌ «جایی در آن در میان یک تکه پارچه آبی رنگ می باشد که به لایه داخلی کوک زده شده‌است . تکه آبی رنگ اینجانب . »

وی خاطرنشان کرد : ‌ «این تکه‌ای از پارچه پیراهنی است که در او‌لین قرارمان به بدن داشتم . » هانا بلچر , مسئول نگهداری گروه سلطنتی , این تکه پارچه را «شاعرانه‌ترین چیزی که تا به امروز چشم است» , ذکر نموده است .

تور میهن

دوشس ساسکس در ۱۹ مه ۲۰۱۸ , زمانی که با تور عروس پنج متری و ابریشم‌دوزی‌شده خویش که به زیبایی بر پله‌ها چین میخورد , ‌ گام به کلیسای سنت‌ جرج گذاشت , حضوری باشکوه یافت .

این تور را که با دست حاشیه‌دوزی شده , وایت‌کلر پباده سازی نموده است و گل‌های دوخته‌شده بر لبه آن صدها ساعت عمل دست استادان گلدوزی است .

این تور دارنده پباده سازی گلدار مخصوص به شخصی از همگی کشورهای بریتانیا , به علاوه دو گل دوست داستنی مگان است .

گل‌های دوست داستنی مگان دربرگیرنده گل یخ است که مقابل کلبه ناتینگهام در زمین‌های قصر کنزینگتون و جایی که دوک و دوشس ساسکس معاش می‌کردند میروید , و هم گل قاصدک کالیفرنیا , که گل علامت ایالت کالیفرنیا , محل تولد مگان است .

وایت کلر در گفتمان با نشریه فرانسوی پاری‌ مچ , ذکر کرد که استادان گلدوزی که روی تور مگان عمل می‌کردند , برای خودداری از جراحت به پارچه دقیق , هر سی دقیقه یک توشه دست‌های خویش را می‌شستند .

تاج الماس‌نشان

ملکه الیزابت دوم گروه بزرگی از تاج داراست . به این ترتیب , تصمیم وی به قرض دادن یک تاج یگانه به مگان طی روز عروسی‌اش , به‌ویژه چشمگیر است .

این تاج در سال ۱۹۵۳ , سال تاجگذاری وی به وسیله مادربزرگش ملکه مری , به ملکه الیزابت اهدا شد .

تصمیم ملکه به قرض دادن این تاج مختص به دوشس ساسکس برای روز عروسی , میتواند به نمادی از رابطه ها نزدیک آنها تفسیر شود .

سطر الماس‌نشان تاج در سال ۱۹۳۲ درست شده و نگین مرکزی آن به ۱۸۹۳ بازمی‌گردد .

رینگ وصلت ولشی

زمانی که مگان و شاهزاده هری در کلیسای سنت‌جرج به عقد نیز درآمدند , کلیه بر دست‌های آن ها و تبادل رینگ متمرکز شدند .

حلقه‌ای که داماد به انگشت عروس کرد , از طلای ولش تاسیس شده است .

به نقل از رویترز , نسبتاً یک قرن می‌گردد که ترسیم برای اعضای خانواده سلطنتی بر این است که رینگ ازدواجشان از طلای ولش باشد .

ملکه الیزابت ملکه مامان , او‌لین عضو خانواده سلطنتی بود که هنگام وصلت با شاه جرج ششم در ۱۹۲۳ , طلای ولش به خویش آویخت .

ملکه الیزابت دوم هنگام وصلت با شاهزاده فیلیپ در ۱۹۴۷ , از این ترسیم پیروی کرد و دوشس کمبریج هم در سال ۲۰۱۱ زمانی که با دوک کمبریج وصلت کرد , در همین مسیر گام گذاشت .

بعداز عروسی شاهزاده ویلیام , یک کدام از مباشران قصر به نشریه تایم اظهار کرد که شاهزاده ویلیام مایل به داشتن رینگ وصلت از فرآورده طلای ولش فقدان , به این دلیل‌که وی زیورآلات دوست ندارد . »

شاهزاده هری هم یک رینگ از متاع پلاتینیوم تعیین نموده است .

انگشتر دایانا

در پی مراسم عقد در کلیسای سنت‌جرج , عروس و داماد که دیگر تیتر دوک و دوشس ساسکس را اخذ کرده بودند , پیشین از رفتن به عمارت فراگمور برای ضیافت تزویج خویش , با‌گاز لباس‌هایشان را عوض کردند .

زمانی که عروس و داماد بر جگوار نقره‌ای کلاسیک سوار شدند و شاهزاده پشت امر قرار گرفت , مگان بلوز دوخت استلا مک‌کارتنی به بدن داشت و انگشتری با نگین درشت آبی به انگشت کرده بود .

دوست داران تیزبین خیلی زود متوجه شدند که‌این انگشتر زمردین پر اسم و رسم , وابسته به دایانا , شاهدخت ولز بود که در سال ۱۹۹۷ زمانی شاهزاده هری ۱۲ ساله بود , درگذشت .

آمی واندرپول در اکانت توییتر خویش نوشت : ‌ مگان مارکل و نشان دیگری از شاهدخت دایانا که شب پیشین در ضیافت انگشتر آبیرنگ اورا به دست داشت .

دایانا در عکسی که در دوم ژوئن ۱۹۹۷ برداشته شده , در هنگام مشاهده از گروه لباس‌های خویش در تاراج کریستیز در لندن , این انگشتر را بر انگشت داراست .

مگان این انگشتر را یک توشه دیگر در اکتبر ۲۰۱۸ به انگشت کرد و در یک ضیافت در تونگا , آن را با یک تیشرت سفیدرنگ «ست» کرد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید