10روشی که شما را از کارواش رفتن نجات میدهد

درصورتی که قصد نداشته باشید به کارواش بروید برای تميز كردن سقف ماشين و شستشوی صندلی ماشین در خانه از 2 روش می‌توانید استفاده فرمایید , یک روش شستن ماشین با بخارشوی خانگی و دیگری شستن با مواد شستشو , برای پاک کردن سقف اتومبیل بایستی خیلی توجه فرمائید که چنانچه مدت طولانی است آن را نشسته اید لکه های سیاه و کثیفی روی سقف باقی نگذارند .

برای تمیز کردن اتومبیل ابتدا کل ماشین سقف و صندلی و کف آن را با جاروبرقی تمیز جارو نمائید , آنگاه شامپو فرش را با میزان کمی وایتکس و آب گرم مخلوط کنید و کف آن را به سقف خودرو بزنید و بعد سریع آن را دستمال خشک بکشید دقت نمایید در صورتی‌که جایی از آن لک شد این عمل را چندبار تکرار فرمائید تا تمیز شود هرگز آب آن را به سقف نزنید زیرا خیس شده و باعث لک شدن آن می شود . هنگامی که آب داخل آن آلوده شد آن را دور بریزید و مجدد آماده نمائید .

برای پاک کردن سقف حتما از دستمال سفید استفاده فرمائید . آن گاه به سراغ صندلی ها بروید . آن‌ها‌را نیز با کف تمیز نمایید و در شرایطی‌که چرم بود سریع دستمال خشک بکشید . برای این که صندلی های چرمتان ترک نخورند . روغن مخصوص چرم را با فرچه روی صندلی بزنید و بعد از آن روی آن پلاستیک بکشید تا روغن به خورد صندلی برود و سپس آن را بردارید و با دستمال تمیزی روی آن بکشید . کف پوش های خودرو را بیرون بیاورید و بشویید .

 

روش ی تميز كردن سقف ماشين

روشی دیگر استفاده از دستگاه بخارشور است . برای نظافت کردن با این روش باید مثل روش قبل کل ماشین را جارو برقی بکشید و بعد از این که تمیز شد , سری مخصوصی را به بخار شور وصل نمایید و با آن روی سقف ماشین بکشید دقت فرمایید همه جای آن را بخارشور بکشید و کاملا تمیز فرمایید .

پس از شستن سقف ماشین به سراغ صندلی ها بروید و صندلی های اتومبیل را بخارشور بکشید دقت نمایید همه ی درزهای صندلی و اتومبیل را بخارشور بکشید . بدون نیاز به کارواش

 

از بین بردن بوی بد خودرو بدون استفاده از کارواش

 

کارواش

 

بعداز این که سقف و صندلی ها را تمیز کردید در کارواش با دستمال نمدار تمام قسمت های در و داشبورد و جلو و فرمان اتومبیل را پاک نمائید و با روغن مخصوص به وسیله ی اسفنج روی آن بکشید تا هم درخشان و تمیز شود و گرد و غبار کمتری روی آنان بنشیند .

بعد به سراغ بدنه ی اتومبیل می‌رویم , برای تمیز شدن بدنه پاره ای شامپو را درون آب داخل ظرفی بریزید و با هم ترکیب نمائید . و با برس های نرمی روی بدنه ی اتومبیل بکشید و بهتر است این کار را سریع انجام بدهید تا کف های روی خودرو خشک نشوند و بعداز کشیدن کف آن را آبکشی فرمایید .

 

نحوه شستن ماشین بدون کارواش

برای از بین بردن رسوب آب از روی بدنه ماشین , بعداز اینکه آبکش کردید با یک دستمال حوله ای منزه و خشک اتومبیل را خشک نمایید تا لکه های آب روی آن باقی نماند . شیشه ها را به وسیله ی تی های مخصوص شیشه خشک نمائید و در حالتی‌که در دسترس ندارید با یک دستمال حوله ای تمیز خشک نمائید . سمت درون شیشه ها و آینه ها را با شیشه تمیز کن تمیز نمائید . مراقب باشید دستمال شیشه ها چرب نباشد , دستمال شیشه را صرفا برای شیشه استفاده نمایید چون سبب چرب شدن آن می شود .

 

اجازه ندهید لکه ها روی ماشین باقی بمانند زیرا با گذشت زمان این لکه ها به رنگ اتومبیل جراحت می زنند .

در پایان چرخ های اتومبیل را تمیز بشویید و آبکش فرمائید در انتها سپرهای مشکی خودرو را با همان روغن های مخصوص بوسیله ی اسفنج چرب کنید . کفپوش های خشک شده را درون خودرو پهن نمایید .

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید