ماسک های N95 را با مایکروویو استریل نمایید

 

 

به عنوان یکی‌از بهترین خطوط دفاعی در برابر coronavirus , ماسک های N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی که بیماران آلوده را معالجه می نمایند بسیار مهم است .

 

هرچند قرار است ماسک ها یکبار مورد استفاده قرار بگیرند , ارتقاء نیاز و کمبودهای مداوم باعث شده‌است که بیمارستان ها تکنیک های استریلیزه کردن ماسک مانند تبخیر پراکسید هیدروژن , نور UV و جوجه کشی گرما را امتحان نمایند . یک مطالعه جدید از انجمن میکروبیولوژی انجمن آمریکایی ابزاری جدید برای آلودگی را ارائه می‌دهد که بسیار قابل دسترسی تر و مقرون به صرفه خیس است : استریلیزه با مایکروویو .

 

مراحل ضدعفونی کردن ماسک

 

یک محقق از دانشگاه هاروارد می گوید که یافته های این مطالعه برای اکثری از مراکز درمانی که فاقد سیستم از بین بردن با ظرفیت بالا در بیمارستان های بزرگ هستند , بسیار مهم است .

 

 

وی می گوید : ( ما می دانستیم كه نقص تجهیزات محافظ فردی و ماسک های N95 وجود دارد و می دانستیم كه نیاز به راه حل موجود است . (

 

 

این گروه از هشت محقق سعی در ارائه یک روش ضدعفونی آسان برای پیکربندی مختلف نگهداری های بهداشتی از جمله ( عمل های سرپایی , ارائه دهندگان خط مقدم , و تنظیمات بالینی از راه دور ( دارند .

 

 

 

انگیزه از این کار , شناسایی یک روش کثیف سازی بخار مایکروویو به طور گسترده دراختیار بوده است . برای این منظور , ما تنها از وسایل رایج خانگی استفاده کرده ایم .

 

 

 

 راه های استریل کردن ماسک های N95

 

 

این مواد شامل آب , یک ظرف شیشه ای , توری های پلاستیکی مقاوم به در مایکروویو , یک کش لاستیکی و یک مایکروویو 1100 یا این که 1150 واتی است . محققان ظرف را با 60 میلی لیتر آب پر کردند , آن گاه توری را روی قسمت بالای آن با کش لاستیکی محکم نمائید . آن گاه ماسک N95 را روی توری مانند تصویر قرار داده و به مدت 3 دقیقه در مایکروفر قرار دادند . به گفته محققان , این روش به طور موءثر باعث كشته شدن ویروس ها , از جمله كروناویروس می شود .

 

 

این چیزهای ساده بعضی وقتها خیلی ساده کار می نمایند .

 

 

پژوهشگران متوجه شدند که‌این روش استریل کردن قادر است 20 بار روی یک ماسک N95 و بدون آسیب تکرار شود . چه بسا اگر نوع ماسک مورد استفاده آنان یک قطعه فلزی باشد , آنان در زمان 20 چرخه آزمایش مشکلی با آن ندارند .

 

هرچند این مطالعه با اعتنا به مراقبت های بهداشتی انجام یافته شده است , اما آزمایش همان روش در خانه ضرری نیست .

 

 

تنها ماسکی که میتواند از استنشاق قطرات اندازه ذرات معلق در هوا دوری نماید , N95 است .

 

به دلیل نبود N95 دردست کارکنان مراقبت های بهداشتی , اکثری از افراد ماسک های پارچه ای پوشیده اند که می توان واشر آن را ضد عفونی کرد . ولی بیشتر افراد ممکن است به محض پژوهش ها بیشتر درباره انتقال بیماری کلیه گیر , به ماسک های N95 مراجعه نمایند .

 

 

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید