چه‌گونه ماسک های N95 را ضد عفونی کنیم؟

ماسک های N95 را با مایکروویو استریل نمائید

تحت عنوان یکی بهترین خطوط دفاعی در قبال coronavirus , ماسک های N95 برای کارکنان مراقبت های بهداشتی که بیماران آلوده را معالجه می نمایند بسیار حیاتی است .

اگر چه قرار است ماسک ها یکبار مورد استعمال قرار بگیرند , ارتقاء نیاز و کمبودهای مداوم سبب ساز شده‌است که مریضخانه ها تکنیک های استریلیزه کردن ماسک مثل تبخیر پراکسید هیدروژن , نوروروشنایی UV و جوجه کشی گرما را آزمون نمایند . یک مطالعه نو از انجمن میکروبیولوژی انجمن آمریکایی ابزاری نو برای آلودگی را ارائه می‌دهد که مضاعف قابل دسترسی تر و مقرون به صرفه تر است : استریلیزه با مایکروویو .

استریل کردن ماسک N95

 

یک محقق از دانشگاه هاروارد می گوید که یافته های این مطالعه برای بسیاری از مراکز درمانی که فاقد سیستم از فی مابین بردن با ظرفیت بالا در بیمارستان های بزرگ میباشند , زیاد حیاتی است .

وی می گوید : ( ما می دانستیم كه نقص تجهیزات محافظ شخصی و ماسک های N95 وجود دارد و می دانستیم كه نیاز به راه حل موجود است . (

این مجموعه از هشت محقق سعی بر ارائه یک روش ضدعفونی سهل و آسان برای پیکربندی متعدد محافظت های بهداشتی از جمله ( فعالیت های سرپایی , ارائه دهندگان خط مقدم , و پیکربندی بالینی از راه و روش به دور ( دارا هستند .

انگیزه از این عمل , شناسایی یک روش آلوده و کثیف سازی بخار مایکروویو به صورت گسترده دردست بوده است . برای این مراد , ما صرفا از وسایل همگانی خانگی به کار گیری کرده ایم .

 

 راه و روش های استریل کردن ماسک های N95

این مواد شامل آب , یک ظرف شیشه ای , توری های پلاستیکی مقاوم به در مایکروویو , یک کش لاستیکی و یک مایکروویو 1100 یا این که 1150 واتی است . محققان ظرف را با 60 میلی لیتر آب مالامال کردند , بعد از آن توری را روی قسمت بالای آن با کش لاستیکی محکم فرمائید . آنگاه ماسک N95 را روی توری مانند تصویر قرار داده و به دوران 3 دقیقه در مایکروفر قرار دادند . به گفته پژوهشگران , این روش به طور اثرگذار باعث كشته شدن ویروس ها , از جمله كروناویروس می شود .

ضد عفونی کردن ماسک های N95

پژوهشگران دریافتند که‌این روش استریل کردن می تواند 20 توشه روی یک ماسک  و سوای آسیب تکرار شود . حتی اگر دسته ماسک مورد به کارگیری آن‌ها یک قطعه فلزی باشد , آن ها در طول 20 چرخه آزمایش مشکلی با آن ندارند .

هرچند این مطالعه با توجه به مراقبت های بهداشتی انجام شده شده‌است , ولی آزمایش به عبارتی روش در منزل ضرری نیست .

فقط ماسکی که می تواند از استنشاق قطرات اندازه ذرات معلق در هوا جلوگیری نماید , N95 است .

به دلیل نبود N95 در دست کارکنان مراقبت های بهداشتی , اکثری از افراد ماسک های پارچه ای پوشیده اند که می توان واشر آن را ضد عفونی کرد . ولی بیشتر افراد ممکن است به محض پژوهش ها بیشتر در رابطه انتقال بیماری همه گیر , به  مراجعه نمایند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید