اشتباهات رایجی که به هنگام آرایش و پیرایش ابرو ها انجام می شود

اشتباهات رایج برای آرایش و پیرایش ابرو

ابروهایتان را خيلي روشن یا خيلي تیره می‌کنید

تیره کردن بی اندازه ابرو نیز باعث میشود چیزی در صورت شما بیش از حد دیده شود . بایستی ابروها را طبیعی و قشنگ پیرایش نمایید , طوری که پرتر و خوش فرم تر دیده شوند . با اینکار باعث می شوید آرایش چشم نیز زیباتر دیده شود .

 

از آیینه های ذره بینی استفاده می کنید

اکثر وقت ها خانم‌ها , زمانیکه می خواهند ابروهایشان را بردارند , از آیینه های ذره بینی استفاده می نمایند تا موهای ریز صورت شان را به خوبی ببینند البته این دسته آیینه , برای زمان هایی که می خواهید به ابروهایتان فرم دهید , انتخاب خیر و خوبی نخواهد بود , از این رو که شما یک زاویه دید کلی و پرسپکتیو نسبت به ابروهایتان نخواهید داشت که ممکن است در پایان به تا به تا شدن ابروهایتان ختم شود . بنابراین آیینه را با مسافت ای مطلوب ازابروهایتان نگه دارید تا کل آنرا موقع بر داشتن زیر کنترل داشته باشید . موقع بر داشتن ابرو , نور طبیعی نیز بهترین گزینش خواهد بود .

محصولات آرایشی را روی ابروهایتان می زنید

سعی نمایید هیچ لوازم آرایشی مثل لوسیون , مرطوب کننده , ضدآفتاب , فونداسیون و… به اطراف ابروهایتان نزنید . چون آن ها به ابروها رخنه کرده و سبب ریزش آن میشوند . ابروها هم نظیر گیسو سر فولیکول دارند . همان طور که بعضا چیزها را به سرتان نمی زنید به ابروها نیز نباید بزنید .

 

برای کوتاه کردن ابروها از تیغ استفاده می‌کنید

برای این عمل از قیچی ابرو استفاده نمائید . به اینصورت که ابروها را به طرف بالا برس زده و قسمت هایی که بلندتر هستند را با قیچی کوتاه فرمایید . با این کار ابروهای شما هم منظم می شوند و هم پرپشت میمانند .

ابروهایتان را پیش از حمام برمی دارید

بعداز استحمام کردن با آب گرم اقدام به بر داشتن ابروهایتان بکنید و نه پیش از استحمام! ( گرما+ رطوبت= راحت تر جدا شدن موها )

 

بالای ابرو را برمی دارید

دقت داشته باشید که به موقع بر داشتن ابروهایتان در منزل تنها و تنها ذیل ابرو را بردارید و با بالای آن کاری نداشته باشید .

 

ابروهایتان را در زمان پریود تان وکس میکنید , بر می دارید و یا این که بند می اندازید

در این موقع از ماه آستانه ی تحمل دردتان می‌تواند کاهش پیدا کند . به خودتان درد و اندوه کمتری بدهید و تا هفته ی بعد صبر نمائید .

فکر میکنید ابروهایتان باید دقیقا قرینه باشند

کلیه متخصص ها این شعار را تکرار می نمایند : ابروها خواهر می باشند , نه دوقلو . آنها درست می‌گویند . تلاش نکنید آن ها را دقیقا مطابق یکدیگر کنید زیرا در پایان ابروهایی باریک و نخ نما خواهید داشت .

ابروهایتان را بند می اندازید

ابرو

بند پرتاب کردن روش قابل قبولی برای از میان بردن موهای صورت است البته برای بر داشتن موهای پیرامون ابرو , خیر . در واقع این عمل سبب ساز می شود که مسن‌تر بنظر آیید . در حالتی‌که بصورت دایم پیرامون ابرویتان را وکس یا این که بند بیاندازید , به مرور زمان پوست بدور دیده شما شما شل و چین و چروک می شود . چه بسا ممکن است به نادرست جزو ابروهایتان را بردارید که بازدارنده از پرورش مجدد موهای ابرویتان شود . بدین ترتیب خوب تر است که با این فعالیت زیبایی تان را به خطر نیاندازید .

 

دم ابروهایتان را کوتاه میکنید

هر چه سن ما فراتر می رود , ابروهایمان نیز کم حجم تر , باریک تر و کوتاه تر می‌شوند . برای مالامال پشت تر شدن ابروها میتوان از طریق های سنتی بهره برد یا این که چه بسا می توانید به ابروهایتان ژل ابرو بزنید تا پرحجم تر بنظر برسند اما برای قد ابروها بایستی چه کرد؟

اصلاً قد ارگانیک ابروها می بایست چه قدر باشد؟ برای این عمل یک قلم بردارید و آنرا کناره بینی تان بگیرید و انتهای آنرا از کناره دیده هایتان رد نمائید . راز خودکار شما در هر جایی ایستاد , قد ابروی شما نیز می بایست تا آن جا باشد . به این ترتیب از کوتاه کردن ابروهایتان خودداری کنید که هیچ زیبایی برایتان نخواهد داشت .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید