چه گونه ابرو ها را میکروبلیدینگ می کنند؟

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو اصطلاحی است که‌این روزها دوچندان به گوش می رسد . تعداد خانم هایی که بخاطر ابروهای کم پشتِ نازک دایم مجبورند از قلم ابرو , ژل یا این که سایه براي پر کردن ابروهایشان استفاده نمایند کم نیست . عده ای هم در سال های پیشین از راه‌های دائمی پر کردن و طراحی ابرو مانند تاتو استفاده نموده اند و از نتيجه , چندان دلِ خوشی ندارند . با اینهمه در حالتی که شما هم از آن گروه خانم هایی هستید که با مشکل ابروهای کم حجم و باریک دست به یقه می‌باشید , بنظر میرسد ديگر وقت آن رسیده که با امتحان یکی شیوه های جدید پر کردن ابرو چهره ی جدیدی را تجربه نمائید .

دیجیتال بلندینگ

میکروبلیدینگ ابرو

ابروها مهمترين بخش صورت می باشند . در شرایطی که از ابروهای تان راضی نیستید , شیوه های زيادي براي تغییر دادن آن‌ها موجود است , از جمله ژل ابرو , مداد یا این که حتی تتو کردن . البته امروز یک مورد خيلي طبيعي وجود دارد که نتایجی نسبتاً دائمی دارد . در این مقاله روش میکروبلیدینگ ابرو microblading را معرفی می‌کنیم که فراتر از نقاشی یا استفاده از قلم است و درست شبیه به موهای واقعی بنظر میرسد .

میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي طراحی و فرم دهی ابروها است که از طريق قلمی که متشکل از چند سوزن است , خطوط نازک و باریکی مثل به تار موهای طبيعي ابرو را با استفاده از رنگدانه ها در نواحی خالی ابرو ایجاد ميکند . این روش باعث پرتر به نظر رسيدن ابروها ميشود و زيبايي آن را دو چندان ميکند .

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آن ها

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن که دو روش از هاشور ابرو هستند در فاکتورهای مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند . از جمله این فاکتورها میتوان به موارد پایین اشاره کرد .

1 . ابزار مورد استعمال

میکروبلیدینگ فیبروز بصورت دستی و به وسیله قلم بلید که ابزاری غیر الکتریکی و بدون موتور است انجام ميشود . بلید دارای سوزنهایی یک بار مصرف در نوع های فلت یا اسلوپ است که فشار دست سوزن ها را بر روی پوست حرکت داده و کار طراحی را انجام می‌دهد . در صورتیکه میکروپیگمنتیشن با به کارگیری از دستگاه و قلمی دیجیتال و دارنده موتور برقي با قابلیت تنظیم دور موتورانجام ميشود .

2 . میزان نفوذ رنگ در غشای پوست

رنگ مصرف شده در میکروبلیدینگ تنها به میانه غشای پوست نفوذ کرده و عمق زيادي ندارد از این رو میکروبلیدیگ روشی نیمه دائمی است . با این که در میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه های عمیق پوست نفوذ ميکند به همین علت اثرات آن ماندگاری طولانی تری گاهی تا 5 سال دارد .

3 . میزان طبیعی شدن ابروها پس از اتمام کار

در میکروبلیدینگ , رنگ بصورت خط به خط , شبیه به تار موهای ابرو و هم جهت با آن البته در میزان های متمایز ریز و درشت کشیده ميشود از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن که در آن تمام قاب ابرو از جوهر پر ميشود , جلوه ای طبيعي تر به ابرو ها میبخشد .

4 . دوره بهبودی و هزینه

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه تری بهبود می یابد بعلاوه این‌که هزینه کم تر دوام کوتاهتری نیز دارد . به همین علت میتوان بعنوان روشی کمتر تهاجمی براي ایجاد پباده سازی طبيعي ابروها به شمار می‌رود .

5 . مدت ماندگاری

بجهت تزریق سطحی تر مواد در پوست در روش میکروبلیدینگ ابرو , میتوان گفت میکروبلیدینگ روشی نیمه دائمی براي زيبايي ابروها محسوب می شود این در حالیست که در شیوه میکروپیگمنتیشن به علت تزریق عمقی تر مواد در پوست ابرو , حالت جدید آن نسبت به فیبروز دائمی تر هست . راقبت های قبل از میکروبلیدینگ

– روز انجام فرآیند میکروبلیدینگ ورزش نکنید

– افتاب نگیرید یا این که با صورتی که در گیر افتاب سوختگی شده به مرکز موردنظر براي انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید .

– 24 ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ بعضی داروها , از جمله آسپیرین , نیاسین , ویتامین Eیا ایبوپروفن استفاده نکنید .
– در طول روز انجام روند الکل و کافئین استفاده نکنید .

– 3 روز قبل از میکروبلیدینگ ابروهایتان را رنگ نکنید

– توجه داشته باشید در حین قائدگی حساسیت شما بیش تر خواهد بود .

دیجیتال بلندینگ

آموزش میکروبلیدینگ ابرو
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

سفارش ميشود پس از میکروبلیدینگ نواحی اطراف ابرو را بطور ملایم با استفاده از پنبه و سرم نمکی تمیز نمایید

از کرم هایی که براي شما تجويز شده‌است بطور منظم استفاده کنید به صورتی که هر 4 ساعت یک بار آن را تمدید نمائید

تا یک هفته بعد هم از انجام فعالیت هایی که باعث ميشود ابروها خیس شود نظیر ورزش کردن و یا آب زدن به اطراف ابروها جلوگیری نمایید .

نگران تیرگی بیش از حد ابروها فورا بعد از میکروبلیدینگ فیبروز نباشید چرا که دستکم 30 % از آن به مرور کمرنگ شده و حالت طبيعي تری بخود می گیرد . پس از میکروبلدینگ چه انتظاراتی داشته باشید؟

ابروهای میکروبلیدینگ شده فرایند مختلفی را طی ميکنند تا بطور کامل بهبود پیدا کنند . رنگدانه ها در روز نخستین انجام درمان خيلي تیره به نظر می رسند و علت آن این است که در روزهای اول رنگدانه ها هنوز روی مرحله پوست قرار دارند و بطور کامل به عمق نفوذ نکرده اند . رنگ استفاده شده به تدریج پایینتر ميشود .

در حالتی‌که مقداری رنگدانه روی دستمال کاغذی مشاهده کردید , نترسید چون این ها رنگدانه های بیش تر هستند یا مایع بدن میباشند که بطور طبيعي از پوست خارج می‌شوند .

هنگامی که بهبود پوست شروع شود , این قسمت دارای پوست خشک یا این که ذراتی شبیه به شوره خواهد بود . این مسأله شاید منجر شود فکر کنید رنگدانه ها به سرعت محو شده و از بین می روند . البته این ها در واقع رنگ سطحی و پوست خشکی می باشند که از روی ابروهای شما برطرف می گردند .

تا زمان بهبود کامل ابروها قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید , حتماً از ضد افتاب دارنده حداقل SPF 30 استفاده نمائید . قرار گرفتن در معرض نور خوشید سبب ميشود رنگدانه ها سریعتر از بین بروند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید