شامپو رنگ در رنگ کردن مو چه تاثیری دارد؟

رنگ موهای دائم یکی مهم ترين عوامل اسیب رسان به مو می باشند . درباره ی  شامپو رنگ ها نگرانی خاصی درباره‌ی اسیب به ساقه مو نیست به دلیل آن که مهمترين ماده اسیب رسان به عبارتی اکسیدان است که در‌این نوع شامپو رنگ موها یا این که نیست یا این که بسیار اندک است .

با به کار گیری از رنگ موهای دائم امکان دارد در اصطلاح عامیانه موها بسوزد ; بدین معنی که موها نازک و شکننده می گردند که در انتها خرد شده و می ریزند . در این رنگ موها زیرا مواد ملایم تری نسبت به رنگ های دائمی موجود است اسیب کمتری به موها می‌رساند و در نتيجه سوختن و ریزش ناشی از خرد شدن موها پائین تر احتمال دارد .

ماندگاری و دوام شامپو رنگ

شامپوهای رنگ مو , دوام بالایی ندارند و در گروه ای میان رنگ موهای نیمه همیشگی و دائمی قرار می‌گیرند . ماندگاری شامپوهای رنگ بیشتر از چندین روز نیست .

تنوع رنگی شامپوهای رنگ

امروزه شامپوهای رنگ کننده مو با تنوع رنگی در بازار موجود است و حتی‌د‌ر رنگ‌های فانتزی .

پوشش سفیدی مو با شامپو رنگ

شامپو رنگ براي افردی که دارای سفیدی مو میباشند , مورد زیاد مناسبی جهت پوشاندن این سفیدی ها است و استفاده از شامپوهای رنگ مو در بین افرادی که موهای سپید رنگ زيادي دارند دوچندان رایج است . گهگاه رشد موهای سفید از نوجوانی شروع ميشود و جوگندمی بودن موها آن هم در سنین بین 15 تا 25 سالگی روی اعتماد به نفس به شدت اثر منفی میگذارد .

از سوی ديگر چه بسا مردانی که پا به میان سالی می‌گذارند هم از رشد مو سفید ناراحت اند و به دنبال راهی براي پوشاندن این موها یا این که انکار سفید شدن آنها می باشند . طبق آمار 15 درصد مردان براي پوشاندن سفیدی موی و حدود 3 درصد براي تغيير رنگ مو از رنگ به کار گیری ميکنند .

 

شامپو رنگ‌های گیاهی

شامپو رنگ

با دقت به اینکه شامپوهای رنگ عارضه هایبسیار کمتری نسبت به رنگ های همیشگی دارند , با این حال اشخاصی که به دنبال محصولاتی سلامت و با مواد طبيعي که هیچگونه آسیبی به موی وارد نمی‌کند هستند میتوانند از شامپورنگ های گیاهی که در بازار موجود هست استفاده نمایند .

اینکه یک شامپو رنگ واقعا گیاهی است یا فقط تبلیغی براي فروش است بستگی به مارک سازنده دارد . بعضا برندهای ناشناخته و بی‌اعتبار صرفا براي فروش بیش تر ادعای گیاهی بودن ميکنند , البته به گیاهی بودن برندهای معتبر می توان تا حدودی اطمینان داشت .

روش استعمال از شامپو رنگ موی

– چنانچه براي بار اول است که از شامپو رنگ و یا این که چه بسا مارک جدیدی به کار گیری میکنید , سفارش می کنیم اول روی سطح بسیار کوچکی از پوست آزمون شود .

– خوب تر است پیش از استفاده از شامپو , موها تمیز و بقاياي چربی و الودگی های محیطی از روی آن منزه شده باشد . میتوانید قبل از آن از شامپوی عادی استفاده فرمایید و بعد از آن شامپوی رنگ بزنید . شامپو رنگها قدرت تمیز کنندگی نداشته و شما نمی توانید از آن ها به عنوان شامپو تمیز کننده چربی رمز استفاده فرمائید . براین اساس قبل از استفاده از شامپو رنگ بهتر است سرتان را پاک بشویید و آبکشی کنید و بعد از شامپو رنگ استفاده فرمائید .

– مقداری از شامپو  مو را با آب آمیخته و موها را به آن اغشته می کنیم و به مدت 5 تا 10 دقیقه صبر میکنیم و بعد آب کشي مینماییم .

– هر چه قدر مواد ما غلیظ تر و زمان قرار گرفتن آن روی موها بیش تر باشد , موها بیش تر رنگ میگیرد . ولی اعتنا داشته باشید بیش تر از 10 دقیقه ماندن شامپو رنگ روی موهایتان , منجر آسیبب دیدن آن ميشود .

– بعد از پایان زمان لازم با آب گرم و فارغ از شامپو و یا این که نرم کننده شسته شود . آن قدر با آب شست و شو داده شود تا آب خارج شده از موها کاملاً شفاف گردد . بعد از شستشوی بی نقص اثری از رنگ روی حوله نخواهد ماند .

نکته پایانی :

• بیشتراز حد از شامپوهای رنگ استفاده نکنید . سفارش ميشود بیشتراز هر دو هفته یک بار از شامپوهای رنگ استفاده نشود . گاها کسانی که در گیر سفیدی مو میباشند , هر چند روز یک بار از این شامپو به کار گیری ميکنند , اما باید بدانید استفاده بیش از حد شامپوهای رنگ می تواند موجب تحریکات پوستی خطرناک شود .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید