چه‌طور ژل ابرو تهیه کنیم؟

ژل های براق ژل ابرو می‌توانند ابروها را تر و تمیز جلوه دهند . ژل های سایه ای رنگی چه بسا می‌توانند با رنگ آمیزی براق خویش و نگه داشتن مرتب ابروها جایگزین مداد ابرو و پودر شوند .
ابروها در زیبایی بسیار مهم می باشند البته اغلب زمان ها نادیده گرفته می‌شوند . ابروها به فرم گرفتن چهره شما کمک می نمایند و اگر بیش تر از حد ضخیم , نازک , تیره و یا روشن باشند , می توانند صورت شما‌را تغییر دهند البته نه لزوما به طرز عالی و مطلوب . خوشبختانه , ژل های براق ژل ابرو میتوانند ابروها را مرتب جلوه دهند . ژل های سایه ای رنگی چه بسا میتوانند با نقاشی کردن درخشان خویش و نگه داشتن مرتب ابروها جایگزین مداد ابرو و پودر شوند .

مواد لازم برای تهیه ژل ابروی شفاف :

نصف قاشق ژلاتین

4قطره عصاره اسطوخودوس

¼ فنجان آب

ابتدا آب را به جوش آورده و در ظرفی شیشه ای ریخته و پودر ژلاتین را به آن اضافه کرده و تماما حل کنید . مواد را به درون ظرف ریمل با کمک قیف ریخته چند قطره روغن اسطوخودوس ریخته و 12 ساعت در دمای اتاق قرار داده تا کاملا با هم ادغام شوند بعد استفاده نمائید .

ابرو و ژل های ابرو

ژل ابروی شفاف

مواد لازم برای تهیه ژل ابروی رنگی برای پرپشت شدن ابروها :

یک قاشق ژل آلوئه ورای تازه یا ژل آلوئه ورای آماده

پودر سایه به رنگ دلخواه و به مقدار دلخواه

4قطره روغن کرچک

3 قطره روغن رزماری

پودر سایه را به خوبی با ژل آلوئه ورا مخلوط نمائید . مقدار پودر بسته به اندازه رنگ دهی دلخواه ژل ابروی مورد نیاز است . هر قدر می خواهید ژل ابرو بیشتر ابروها را پرپشت نشان دهد , میزان بیشتری پودر سایه به آن اضافه نمائید . بعد روغن کرچک و روغن رزماری که بهترین مواد برای افزایش رویش ابرو و پرپشت شدن ابروها است , به آن اضافه کرده و خوب مخلوط فرمائید . مواد را داخل ظرف ریمل قدیمی ریخته و نگه داری نمایید .

وسایل موردنیاز برای درست کردن ژل ابرو

آنچه مسلم است می توان با استفاده از برخی از وسایل ساده و در دم دست ژل ابرو را تهیه کرد که در ادامه به آن اشاره خواهد شد .

ظرف خالی ریمل

کاسه ضد حرارت

نصف قاشق ژلاتین

روغن اسطوخودوس

نصف فنجان آب گرم

1 قاشق چوبی

قیف پلاستیکی

 

روش دیگرساخت ژل ابرو

بدیهی است برای تهیه ژل ابرو باید در ابتدا نصف قاشق ژلاتین را در آب گرم حل کرد .

قابل ذکر است که ژلاتین می تواند باعث تقویت فولیکول مو شود به طوری که‌این ماده باعث تقویت ابرو هم خواهد شد است .

در مرحله بعد بایستی کمی اسانس آویشن را بدین محلول اضافه کرد , بعد از آن با استفاده از قیف کوچک مواد را در داخل تیوپ ریمل ریخت .

باید در نظر داشت که برای استفاده از ژل ابرو بهتر است این مخلوط چند ساعت در سردخانه بماند و آن گاه استفاده نمود .

در پایان می بایست خاطر نشان کرد که می توان از روغن نارگیل نیز در حالت دادن ابرو نیز بهره برد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید