فاطمه السادات حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی کارگروه بانوان استان کرمان به اهمیت خانواده در جامعه اشاره نمود و ابلاغ داشت : سال ۹۷ شعار و مبنا نظام خانواده بود و محور مهم آن مامان است و خط حساس تربیت خانواده بر عهده مامان است که در شرایطی که مامان مبتلا سقوط شود قطعاً خانواده نیز سقوط می نماید .

او ادامه داد : نظام دوم , نظام آموزشی است که محور اساسی آن استاد می باشد که درصورتی که استاد سقوط نماید و در گیر تزلزل شود قطعاً به دانش‌آموز و در فیض به بنیان خانواده جراحت وارد می شود .

مسئول کارها بانوان و خانواده استانداری کرمان اعلام‌کرد : نظام سوم نظام جامعه است ; محور جامعه , الگوها می‌باشند که جامعه را میسازند و مهم‌ترین رکن جامعه نظام خانواده است که جامعه را تشکیل میدهد .

حسینی اعلام کرد : ما در‌این طرح تلاش کردیم که شیوه‌نامه متمرکز بر راه و روش تحکیم بنیان خانواده باشد زیرا در‌صورتی‌که خانواده از تهدیدات محافظت شود قطعاً جامعه عالی و ایده‌آلی خوا هیم داشت .

مسئول کارها بانوان و خانواده استانداری کرمان ابراز داشت : بیشتراز ۱۰ گرد هم آیی در سال پیشین برگزار و طرح حمایت روانشناختی , آموزشی و اشتغال از زنان معتاد و داری زخم های اجتماعی مختلف بنا کردن شد . برای تولید تعامل بیشتر دربین منابع انسانی و مالی این ستاد فعالیت خویش را آغاز کرد و خروجی آن شیوه طومار شد که در‌این این‌شیوه طومار ضرورت , انگیزه و مهارت‌های ما یحتاج خویش را تبیین نموده است .

او خاطر نشان نمود : درهمه جلسات ما یادگرفتن مهم ترین فرمان روا دکمه تحکیم خانواده است که امیدوارم بتوانیم با امداد دستگاه‌های ذیربط در این سال تحکیم خانواده را مورد‌علاقه بگیرید .

حسینی یادآور شد : ۱۳ عضو در ستاد سوق‌دهی داشتیم که خروجی آن برای ۱۸ هزار دانش‌آموز رقم خورد که قرار است این طرح به صورت ملی پذیرفته شود .

او اظهار کرد : ما هدایت آموزشی را مورد‌علاقه داشتیم البته کسانی در مرحله شهر آموزش‌هایی با تعرفه‌ها و هزینه‌های بالا اجرا می‌کردند که مورد تأیید اساتید روانشناسی نبودند لذا ما برای تسهیلگری و امداد به مرحله آموزش‌ها در استان کسانی معرفی کردیم و گردهمایی تشکیل دادیم که درین گردهمایی از تمامی سازمان‌ها نمایندگانی وجود داشت که با حیث آنها شیوه طومار که مشتمل بر ۱۲ بند بود تبیین شد .

مسئول کارها بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به طرح ریحان اذعان کرد : دو‌مین زمینه اصلی درمانی طرح ریحان است لذا در سال ۹۵ در جهت پرهیز از آسیب‌های اجتماعی زنان معتاد برنامه ای با راه و روش معالجه فراگیری و اشتغال تعریف شد البته متأسفانه ساخت مرکز ها ترک ناخواسته ماده ۱۶ به دلایلی تعطیل شد و برنامه ای تعریف شد برای زنانی که اعتیاد دارا‌هستند و آسیب‌های متفاوت دارا هستند و بی سرپناه میباشند لذا برای این که جلوی آسیب‌های اجتماعی را بگیریم نیاز است از این طرح حمایت شود .

او ابلاغ داشت : با همیاری شورای پیکار با مواد مخدر , اداره بهزیستی و یادگرفتن و رویش شیوه درمانی برای بانوان رقم خورده که امید‌است‌ تحت عنوان سر مشق برای سایرین باشد .

حسینی خاطر نشان نمود : این طرح میتواند پاسخگوی معضلاتی که در جامعه با آن مواجه هستیم باشد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید