نکاتی در مورد میز شام عروسی

میز شام عروسی می تواند به وسیله کارکنان خدمات عروسی چیده شود . یا این که اگر خانواده عروس و داماد برای چیدمان میز شام عروسی طرح خاصی دارا‌هستند میتوانند میز شام را خودشان بچینند . ولی میز شام عروسی بایستی دقیقا جایی قرار بگیرد که در معرض دید مهمانان باشد . این میز تنها یک شب در زندگی عروس و داماد چیده می شود . بنابراین باید تمام تلاش خویش را برای زیبایی آن به کار بست . از جمله روش های زیر میتواند در این زمینه به طراحی یک میز شام زیبا به شما یاری دهد :

1 – استفاده از رومیزی زیبا

قبل از این‌که میز شام چیده شود , ابتدا می بایست رومیزی خوشگل انتخاب شود . رومیزی هایی که بر روی آن نگین کاری شده , جلوه بیشتری دارند . زرق و برق رومیزی میتواند زیبایی میز شام عروسی را دو چندان نماید . میز باید در مقابل مهمانان قرار بگیرد . عروس و داماد می توانند از دور مهمانان را نظاره نمایند . استفاده از ربان و پاپیون در قسمت پایین رومیزی آن ها را زیباتر می نماید .

شام عروسی
2 – گل آرایی

در برگزاری مجالس عروسی گل هایی که برای میز شام عروسی تعیین می شوند باید اندازه متناسبی داشته باشند . گل هایی که ساقه کشیده تری دارند , زیباتر به نظر می رسند . از جمله گل هایی که می توان برای میز شام عروسی بهره برد می شود به گل های فرزیا , گل داودی , سوسن , میموزیا , آنتوریوم قرمز و گل رز اشاره نمود . یک نکته مهمی که می بایست به آن اعتنا کرد , گزینش گل طبیعی برای روی میز عروس و داماد است . بقیه گل های موجود سالن و گلشن عروسی میتواند مصنوعی باشد . گلدان باید از مدل بلور و کشیده باشد . رنگ گل های روی میز هم می تواند با یکی‌از اجزای سفره ست شود . برای مثال دستمال سفره و گل می توانند همرنگ انتخاب شوند .

 

3 – استفاده از شمع بر روی میز

شمع ها در دو طرف گل قرار می گیرند . بهتر است رنگ شمع ها با رنگ گل هماهنگ باشد . اگر اندازه شمع ها با ارتفاع گلدان یکی باشد , به زیبایی بیشتر میز شام کمک می نماید . زمان صرف شام باید شمع ها روشن شوند .

4 – لیوان ها

ممکن است برای چندین نوشیدنی چند لیوان نهاده شود . در حالی که قرار دادن یکسری لیوان بر روی میز زیبایی متعددی ندارد . فقط به دو استکان شیک و مجلسی اکتفا نمایید . که در سمت صندلی عروس و داماد قرار میگیرند .
تشریفات عروسی چیست؟
تشریفات مجالس

5 – دستمال سفره

از دیگر اجزای مهم میز شام عروسی دستمال سفره است که می بایست با زیبایی تمام تا شود و در درون بشقاب ها قرار بگیرد . با استفاده از حلقه دستمال نیز می توان دستمال سفره را زیباتر کرد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید