طرح وصلت آسان چیست؟
در سال های قبلی , تبلیغات اکثری برای اشاعه وصلت آسان دربین جوان ها انجام یافته است . تبلیغاتی که دانشجو یان را انگیزه مهم خویش قرار داده و با رواج ازواج آسوده سعی در این داشته که سنت حسنه ی وصلت را هر چه بیشتر و خوبتر اشاعه دهد . البته علی رغم تمام تبلیغات ما در سالیان پیشین شاهد کاهش آمار وصلت و ارتقاء میزان تجرد قطعی در سرزمین بوده ایم .

وصلت آسان چیست؟

وصلت آسوده به ازدواجی اتلاق می شود که اساس و مبنا آن بر بی آلایش زیستی و دوری از تجملات بنا شده‌است . کانون های ازدواج راحت قابلیت و امکان برگزاری یک عروسی متوسط و آبرومند را برای زوج های علاقمند آماده کرده اند که در صورت رغبت می‌توانند از مراسم عقد تا عروسی شان را تحت نظر این کانون ها برگزار نمایند و تا حد متعددی در مخارج خویش صرفه جویی نمایند .

مشکل ها اقتصادی سر راه وصلت
امروزه اکثر زمان ها جوان ها عامل فرار و گریز از وصلت را مشکل‌ها اقتصادی و نداشتن بنیه ی مالی کافی عنوان می نمایند . سبک معاش جوان ها ده سال های اخیر تغییر تحول فاحشی نسبت به سبک معاش یک سری نسل قبلی داشته است . به همین جهت اکثر زمان ها جوان ها حاضر نیستند , با دستکم ها در هیچ مقوله ای کنار بیایند و همین فرمان سبب ساز می شود ; انتظار ها بالا رفته و قابلیت تهیه نمودن این توقعات وجود نداشته باشد . نداشتن عمل مطلوب و درآمد ثابت , عدم بضاعت و توان مالی برای برگزاری مراسم آبرومند عروسی و تامین خواسته های طرف مقابل , عدم تمکن مالی برای تامین جهیزیه از مثال های برجسته راجع‌به مشکل‌ها اقتصادی است .

آزادی های اخلاقی
از سایر مشکلاتی که سر راه وصلت موجود است , توسعه و گسترش آزادی های اخلاقی و شکسته شدن مرزهای اخلاقی در جامعه است . برقراری ارتباط ها آزاد , بار هزینه ی کمتری دارااست و مسولیتی نیز بر دوش طرفین قرار نمی دهد .

توسعه و گسترش این دسته ارتباط ها , سبب ترویج بی بند و باری های اخلاقی و در نتیجه بی میلی به تزویج بین جوان ها می شود .

نحوه وصلت آسان

استدلال ارزانی وصلت  آسان
کانون هایی که از سمت وزارت ورزش و جوان ها به عنوان کانون برگزاری وصلت سهل و آسان به عمل میپردازند ; تمام سرویس ها عقد تا عروسی را کاملا ارائه می‌دهند . ولی صرفا تفاوت این کانون ها با بقیه مرکز ها تشریفات در‌این است که سرویس ها این کانون ها , در بی آلایش ترین صورت ممکن ارائه می شود .

این کانون ها با بعضی از تالارهای عروسی , آتلیه ها , مزون ها , تالار های زیبایی و مرکز ها فروش اسباب خانگی قرارداد بسته اند . به همین جهت در صورتیکه زوج های جوان از روش این کانون ها برای برگزاری مراسم اقدام نمایند ; مشمول تخفیفات ویژه ای خواهند شد . از سمت دیگر سرویس ها این مرکز ها به طور کامل معمولی و بدور از تشریفات رایج است .

اتاق عقد و تالار ساده و دور از تشریفات , منوی غذایی دربرگیرنده فقط یک مدل طعام , آتلیه و عکاسی فارغ از آلبوم دیجیتال , لباس های عروس خریداری شده و مهیا ی ارائه به متقاضی ها , و تالار های آرایشی که با کانون طرف قرارداد میباشند و مخارج کمتری از زوج جوان درخواست می نمایند .

جهیزیه هایی که از روش این کانون ها ارائه می شود ; صرفا مشتمل بر اقلام اضطراری زندگی آبرومند است و از هیچ نوع بریز و بپاش مازاد در آن خبری نمیباشد .

تالارهای طرح وصلت اسان
تالارهایی که برای این طرح در نظر گرفته گردیده اند گنجایش محدودی دارا‌هستند . اما در‌حالتی که می‌خواهید میهمان های بیشتری دعوت فرمایید می‌توانید با صرف هزینه ای بیشتر این تصمیم را عملی فرمائید .

غذایی که در‌این تالارها سرو می شود تنوع کمتری داراست تا هزینه ی کمتری را مشتمل بر شود . تالارهایی که درین طرح عضو می‌باشند , این سرویس ها را عرضه میکنند : کارت دعوت عروسی , لباس عروس , اتومبیل عروس , آرایشگاه عروس و داماد , میوه و شیرینی , آتلیه و شام عروسی . در صورت رغبت میتواند گزینه های دلخواه تان را گزینش فرمائید و از بعضی مورد ها صرف نظر نمایید . و یا این که موضوع دیگری را به دلخواه خودتان تعیین نمایید .

جمع بندی :
اما دوری از تشریفات و بریز و بپاش های مازاد , صرفا منحصربه‌فرد زوج های کم توانایی یا این که کم درآمد جامعه نمی باشد . این عمل اشاعه یک مدل سبک زندگی اهل ایران – اسلامی است که بخش اعظمی از خانواده های متمول نیز از آن استقبال کرده اند .

اکثر اوقات زوج هایی که از این کانون ها خدمات گرفته اند , از سرویس ها ارائه شده رضایت داشته اند و معتقد بودند که با اعتنا به هزینه ای که کرده ایم , سرویس ها قابل توجهی به ما ارائه داده شد . این طرح فعلا در شهر تهران اجرا شده‌است و امید است با استقبال زوج های عزیز در بقیه شهرهای میهن هم اجرایی شود .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید