موقعیت و دسترسی شهری

سالن محل برگزاری جشن و پایکوبی عروسی شما بایستی از لحاظ حالت جغرافیایی و دسترسی شهری , حالت قابل قبولی داشته باشد . احتمال دارد مهم‌ترین زمینه در تعیین سالن عروسی همین باشد . به دلیل آنکه مهمانها شما بایستی این مسیر را طی نمایند و درصورتی که دسترسی به محل برگزاری عروسی شما سازه به دلایلی مانند : راه‌بندان و یا این که واقع شدن در بیرون از شهر , خلل باشد سبب کلافه شدن و خستگی مهمان‌ها شما خواهد شد . از طرفی کارایی فرمائید سالن یا این که گلشن محل برگزاری عروسی را در حوالی آرایشگاه عروس و آتلیه عکاسی خویش تعیین فرمائید به دلیل آن که خویش شما نیز باید این مسیر را طی نمایید و در صورتی این اماکن پراکنده باشند , دیر در پایکوبی خویش حاضر خواهید شد . هیچ چیز بد خیس از این نیست که عروس و داماد موقع شام به پای کوبی خویش برسند .

گنجایش تالار پذیرایی عروسی

وسعت سالن عروسی یا این که گلشن محل برگزاری جشن و پای کوبی عروسی شما رابطه بدون واسطه با تعداد دعوت شدگان شما دارااست . در حالتی‌که تعداد میهمان ها شما کم می‌باشند , تالار بزرگ و پهناور برای برگزاری عروسی شما مطلوب نیست به این دلیل‌که مهمان‌ها شما در آن متفرق میشوند و عروسی شما خلوت و سرد به حیث میرسد . بدین ترتیب چنانچه که تعداد میهمانان شما کم می‌باشند , یک تالار کوچکتر را برای پذیرایی در لحاظ بگیرید . ضمنا درهر صورت , از مسئول سالن یا این که گلشن سوال فرمایید که در صورت لزوم آیا صندلی طولانی تر برای پذیرایی دارا‌هستند یا این که خیر؟

سقف تالار پذیرایی

سقف تالار یا این که سالن پذیرایی می بایست بلند باشد . تالار های با سقف کوتاه دلگیر می‌باشند و میهمان ها شم خفگی خواهند کرد . سقف سالن از نکاتی است که حتما بایستی در هنگام گزینش سالن محل برگزاری عروسی , به آن توجه نمایید .

پارکینگ ماشین ها

پارکینگ یک کدام از مهم‌ترین امکاناتی است که بایستی به آن اعتنا نمایید . سالن پذیرایی یا این که باغی که جشن و پایکوبی عروسی خویش را در آن برگزار می‌کنید حتما بایستی مجهز به پارکینگ برای خودرو ها باشد . حتما بیشتر مدعوین شما با ماشین فردی خویش به عروسی شما می‌آیند و عشق ندارند دوران متعددی را در خیابان های اطراف پیرو جای بوستان بگردند و در غایت نگران امنیت ماشین خویش باشند . خصوصا در‌صورتی‌که بومی شهرهای بزرگ و همهمه مانند تهران می باشید حتما به‌این خصوصیت دقت فرمایید .

خوب تر است در ادامه مکانی باشید که برای میهمان ها هم جای بوستان وجود داشته باشد . اما امروزه تعداد متعددی از تالار ها پارکینگ منحصر برای میهمان ها در لحاظ گرفته اند , یادتان باشد مبلغ محل ورود پارکینگ را آقای داماد بایستی پرداخت نماید خیر مهمان ها , پایکوبی وابسته به شماست و مدعوین به خاطر دعوت شما در آن مکان حضور خواهند داشت .

روکش صندلی ها و رومیزی ها

در هنگام تعیین سالن یا این که گلشن عروسی , به رنگ و کالا روکش ها و رومیزی ها اعتنا نمائید . درضمن حتما به رئیس سالن تاکید نمائید که برای ضیافت شما , روکش ها و رومیزی ها باید پاک باشند و چه بسا الامکان دیروز شسته شده باشند و روی این قضیه سماجت فرمایید تا متوجه آلرژی شما بشوند . در غیر این صورت ممکن است در طول روز عروسی شما , بعضی از مدعوین شاهد روکش های صندلی و رومیزی هایی باشند که با اشکال و اقسام آبمیوه ها , لک گردیده اند .

میز شام عروس و داماد

به طور معمول تالارهای عروسی , یک میز غیر وابسته را برای صرف شام عروس و داماد در حیث می‌گیرند و آن را با گل و شمع و . . . تزئین می نمایند . بعضا از تالارها هزینه این میز را غیروابسته محاسبه می نمایند و بعضا هم بعنوان کادو آن را در حیث میگیرند . به طور کلی در صورتی‌که از نگاه هزینه مشکلی نداشته باشید , ایده نیکی است و می‌تواند شکلی احساساتی به مجلس شما بدهد . ضمن این‌که در عکس و فیلم عروسی شما هم به یاد ماندنی خواهد شد .

تعیین سالن عروسی , نکاتی برای گزینش سالن عروسی

تالارهای عروسی , یک میز جدا را شام عروس و داماد در حیث می‌گیرند و آن را تزئین می نمایند

سرویسهای بهداشتی و بقیه تجهیزات

سرویسهای بهداشتی را فراموش نکنید . خصوصا در شرایطی که عروسی شما در فصل های سرد سال اجرا مي شود حتما بررسی فرمایید که سرویسهای بهداشتی به مقدار کافی وجود داشته باشند و در عین درحال حاضر پاک و بهداشتی نیز باشند . علاوه بر این محل خدمات و فاصله آنان تا محل پایکوبی نیز خیلی اساسی است . تجهیزات دیگری مانند اتاق بازی نوپا ها , رخت کن های زنانه و . . . هم از نکاتی می‌باشند که باید به آن‌ها اعتنا فرمایید .

مخارج سالن

برای خودتان دارایی گزینش نمایید و به آن پایبند باشید . مخارج یک سالن عروسی غالبا دربرگیرنده :

( هزینه محل ورود ( که یک رقم اثبات فارغ از در حیث دریافت کردن تعداد میهمانها است .

( هزینه خوراک و پذیرایی ( که غالبا به ازای هر نفر محاسبه می شود و بستگی به تعداد مدعوین , اشکال خوراک , آب میوه , پیش خوراک و . . . دارااست .

( هزینه تیم آوا و سرگرمی ( دراین باره عرف این است که حتی‌د‌ر صورت استعمال نکردن از تیم آهنگ سالن هم از شما دریافت خواهد شد .

( هزینه سرویس ها ( که غالبا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها بیش تر می شود .

( هزینه مالیات برارزش افزوده و عارضه ها ( که طبق ضابطه پرداخت آن بر عهده شماست .

( هزینه تزئینات ( نظیر : باد بادک آرایی , گل آرایی و . . . که در صورت عدم رغبت شما , حذف میشوند .

هزینه برنامه هایی نظیر : حریق بازی , اسب سواری , کالسکه سواری و . . . که به طور معمول انتخابی می باشند و در صورت عدم رغبت شما از برنامه حذف میشوند .

به طور معمول محاسبه هزینه ها بدین صورت است که در هنگام عقد قرارداد , جزو هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و مورخ را رزور می‌کنید . حدود یک هفته گذشته از مراسم , دو سوم هزینه ها را پرداخت می‌کنید و شب عروسی , زمانی مطمئن شدید که همگی چیز تروتمیز است و مشکلی در ارایه سرویس ها نیست , تسویه اکانت آخرین را انجام می دهید .

طغیان و بررسی آخری

حتما روز گذشته از مراسم , به گلشن یا این که سالن عروسی خویش راز بزنید تا اطمینان نتیجه ها فرمایید که تمامی چیز آراسته است . تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها , تعداد صندلی ها , نور و روشنایی پردازی , تزئینات و خلاصه همگی چیز را بررسی نمایید . این طغیان و آلرژی شما , به رئیس سالن هم اثبات می نماید که شما نسبت به کلیه چیز اصلی می‌باشید و در جهت جلب رضایت شما عملکرد خواهد کرد .

در گزینش سالن عروسی به تمیزی و بهداشت ظروف غذاخوری , رومیزی ها , راحت بودن صندلی ها , خدمت های بهداشتی , محل‌تعویض‌لباس و چه بسا کف تالار دقت فرمائید تا مطمئن گردید که مهمان‌ها تان دشوار نخواهد گذشت و چیزی برای دل مشغولی شما نیز وجود نداشته باشد .

تکنیک های گزینش سالن عروسی , برگزاری جشن و پای کوبی عروسی

حتما دیروز از مراسم , به گلشن یا این که سالن عروسی خویش راز بزنید تا کلیه چیز تروتمیز باشد

بررسی کردن مورخ متبوع و رزرو نبودن آن

قبلی از این که مکان عروسی را مشاهده فرمایید , بررسی نمایید که مورخ مورد نظرتان خالی است یا این که خیر . در‌صورتی‌که به عبارتی مکان مورد علاقه شماست و مورخ مورد نظرتان پیش از این بوسیله عروس و داماد دیگری رزرو شده بود شما می‌توانید مورخ مراسم تان را تغییر تحول دهید .

گنجایش سالن عروسی و تعداد مهمانان

خوب تر است برای تعیین سالن پذیرایی و عروسی تان گنجایش مهیمانان را نیز ملاک قرار دهید . مثلا سالن عروسی بزرگ با مهمان‌ها کم به هیچ عنوان خوشگل نیست یا این که بر عکس تعداد مدعوین مضاعف در یک تالار عروسی کوچک !!!

تعداد مهمان‌ها با گنجایش تالار عروسی بایستی با نیز تناسب داشته باشد .

لطفا سپس که تعداد مدعوین تان را شمردید , مکان عروسی تان را تعیین نمائید . بعضی اوقات پیش می‌آید که گنجایش یک منزل , تالار و . . . دویست نفر است اما عروس و داماد سیصد نفر را دعوت کرده اند که‌این حقیقتا برای میهمانها طاقت فرسا خواهد بود . چون هنگامی یک مکان گنجایش مشخصی داشته باشد تنها از حیث جا و اطراف ایراد پیش نمی آید بلکه سیستم تهویه ی هوا , محل تعویض لباس و بعضی اوقات میز شام و تعداد میزها هم ایراد تولید خواهند کرد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید