دوران عقد به چه شکل باشیم؟

معمولاً دوران عقد را دوران آشنایی می نامند . این دوران طلایی سبب ساز می شود که دختر و پسر خوب تر یکدیگر را شناخته و با روحیات و منظور های نیز آشنا شوند . در دوران عقد بخش اعظمی از آشنایی ها که یک کدام از مهم‌ترین آن ها آشنایی جنسی دو طرف از نیز است , صورت می‌گیرد . چون یکی‌از ویژگی‌های دارای اهمیت تزویج غیر از تولید رابطه‌ای صمیمانه و محبت‌آمیز , مهیا آوردن رابطه‌ی جنسی است . رابطه‌ی جنسی , زن و مرد را بی‌درنگ در کنار نیز قرار میدهد تا این که همسران در همگی فعالیت‌های دیگر هم با نیز باشند .

دختر و پسر با عقد فقهی و رسمی با یکدیگر عهد و پیمان وصلت را بسته اند , البته هنوز در دو لانه اند . دوران عقد دارای اهمیت ویژه ای هست که به کمی از آن می پردازیم .

اهمیت دوران عقد :

۱ – برای دختر و پسر که از کودکی در کنار خانواده خویش معاش کرده اند و با اعضای خانواده مانوس بوده اند , طلاق ناگهانی مشقت بار است و این فرمان ممکن است منجر تولید خلا عاطفی برای آن ها «به ویژه دختر» گردد . لذا دوران عقد فرصتی است تا به‌تدریج نیز دختر و پسر و نیز خانواده های آنان فراهم قبول و تحمل این طلاق شوند .

۲ – دختر و پسر که تا چندی تا قبل از این , با یکدیگر غریبه و بیگانه بوده اند , برایشان دشوار است که یک باره در کنار نیز قرار گیرند و معاش مستقلی را آغاز نمایند . دوران عقد می تواند این مجال را برای آن ها مهیا سازد تا با انس و همدلی که به مرور نسبت به یکدیگر پیدا می‌کنند , با آمادگی و ادب بیشتری معاش مشترک خویش را آغاز نمایند .

۳ – نکته قابل توجه و دارای اهمیت این است که در دوران عقد دختر و پسر میتوانند به آشنایی بیشتری از یکدیگر دست یابند و به آشنایی قبل خویش «که پیش از دوران عقد , در سطح تعیین به دست آورده اند» , عمق بیشتری ببخشند تا خویش را برای تفاهم و سازش و بالندگی مناسب در معاش مشترک آتی مهیا سازند .

۴ – دختر و پسر در دوران عقد میتوانند برای قبول مسئولیت معاش مشترک آمادگی واجب را به دست آورند . دوران عقد زمان قابل قبولی برای طرح ریزی زوج های برنا برای استقلال و شکوفایی معاش مشترک است همینطور شور و نشاط و شادی و آرزو نسبت به معاش آتی که با سخنان پرامید و خلق متین و مطمئن از جانب دختر و پسر میسر می‌گردد .

۵ – با آغاز دوران عقد , آفریدگار متعال محبت و عشق و علاقه بی نظیری را دربین دختر و پسر به‌وجود می‌آورد , به گونه ای که آنان از دیدن یکدیگر شادمان شده و ادب درونی خاصی را شم می نمایند و با دیدارهای از صمیم قلب در دوران عقد , مهر و محبت آن‌ها نسبت به نیز ارتقا می‌یابد . می بایست دقت داشت خلق و گفتار آن ها در ارتقا محبت یا این که کاهش آن مفید است .

در دوران عقد دختر و پسر میتوانند به آشنایی بیشتری از یکدیگر دست یابند و به آشنایی پیشین خویش که پیش از دوران عقد , در سطح تعیین به دست آورده اند , عمق بیشتری ببخشند .

۶ – در حالتی‌که دوران عقد با هوشیاری و خردمندی سپری شود , تبدیل به شیرین ترین و به یادمانی ترین دوران معاش زوج های برنا میشود . چون دختر و پسر , از داشتن موهبت همسر فایده مند می باشند و هم مسئولیت ها و تعهدات کمتری نسبت به یکدیگر دارا هستند . ( در دوران عقد پسر تعهد کمتری نسبت به هزینه و تامین مورد نیاز معاش داراست و دختر هم مسئولیت سازمان منزل را بر عهده ندارد ) .

۷ – خانواده های همسران در مسافت دوران عقد می‌توانند برای تهیه و تنظیم مقدمات وصلت آن‌ها آمادگی واجب را پیدا نمایند .

۸ – دوران عقد زمان قابل قبولی برای تامین نیازهای دختر و پسر است تا به‌این وسیله هر دو به وقار و بی حرکتی برسند . یکی‌از این نیازها , نیاز به مورد دقت واقع شدن است که برای تامین آن دختر و پسر در دوران عقد می بایست عاطفه ها و احساسات یکدیگر را در حیث بگیرند و برای آن قیمت قابل توجهی قائل باشند .

دوران عقد از طرفی , دوران مضاعف مشقت برای زوج برنا است . در دوران عقد و نامزدی که معمولاً دختر و پسر گهگاه با نیز خلوت می نمایند , در اختیار گرفتن کردن غریزه ی جنسی طاقت فرسا است و همین مسئله دوران عقد را مشقت بار می نماید . آرزوها و نیازهای جنسی یکی‌از مهم‌ترین مساله و گهگاه نقص‌ ساز ترین موضوعات اتفاق افتاده در دوران عقد است .

اتفاقات دوران عقد :

ارتباط زناشویی در دوران عقد , دوران عقد , ارتباط ها دوران عقد

دوران عقد زمان قابل قبولی برای تامین نیازهای دختر و پسر است

دوران عقد دو صورت داراست که یک صورت آن زیاد خوشگل و آکنده‌از دلدادگی است و صورت دیگر آن آشنایی و حل اختلافات میان دختر و پسر و خانواده های دو طرف است . در دوران عقد اتفاقاتی ممکن است برای هر کسی پیش بیاید که سازه به جور این اتفاقات میتواند برای هر شخصی خوشایند و یا این که برای شخص دیگری نا مطلوب تلقی گردد .

1 . هیجانی که کم رنگ می شود

اولیه شناخت به صورت ارگانیک هیجان دو نفر بیشتر است , صحبت ها مقداری عاشقانه خیس و شوق واشتیاق برای باهم بود پررنگ خیس است البته با گذشت زمان و تولید صمیمیت پاره ای از آن شور و التهاب روزهای اولیه کم می شود که‌این مسئله ارگانیک است و نباید شمارا نگران نماید .

هر دوی شما در حالا آماده کردن مقدمات تزویج تان می باشید , خرید جهاز از جانب دختر و تهیه و تنظیم ی آرامبخش و مراسم تزویج از جانب پسر , به میزان خویش نگرانی و دلمشغولی دارااست . هرچند که بیشتر این نگرانی ها خطا بوده و زیبایی دوران عقد کردگی را از در میان میبرند ولی در هر حال دوران عقد , یه خرده هر دوی شما سرگرم می‌باشید پس نیاز به صبوری بیشتری دارید .

2 . ملاقات زوجین در دوران عقد و نامزدی

رابطه ها دوران عقد , مساله دوران عقد , رابطه ها زناشویی در دوران عقد

دیدارهای همسران در دوران عقد از اهمیت بخش اعظمی برخوردار‌است

یکی‌از مسائلی که اشخاص بخصوص مردها در دوران عقد بایستی رعایت نمایند طرز برخورد با نامزد خویش و خانواده ی وی در دوران عقد هست که‌این برخورد می بایست متقابل باشد و درمقابل خانم ها هم در برخورد با نامزد و خانواده وی مواقعی را رعایت نمایند تا یک احترام متقابل به وجود بیاید و هیچ یک از طرفین از دست دیگری اندوهگین نشوند .

وقتی که شما برای دیدار نامزدتان می روید نباید فراموش فرمایید که همسر شما هنوز در منزل پدری خویش معاش می نماید و شما می بایست تابع شرایطی باشید که در منزل آنان حاکم است و در حالتی‌که احیانا مشکلی میان شما و نامزدتان پیش آمد نباید اذن دهید که خانواده ها از این رخداد با خبر شوند و منجر نگرانی بی مورد آنان گردید .

دیدارهای همسران در دوران عقد از اهمیت اکثری شامل است . این دیدارها از دو جهت دارای فایده است : همسران می‌توانند نیز از کنار نیز بودن لذت ببرند و نیز با روحیات و خلق یکدیگر آشنا شوند . ولی برای این که این ملاقات ها دور از تنش و به نحو سلامت و مناسب صورت گیرد اعتنا به نکته تحت حتمی است :

جهت ملاقات یکدیگر زمان و دفعات آن را در دوران عقد با مشورت کردن همسر و خانواده وی گزینش نمائید , چون رعایت این مورد دارنده محاسن پایین است :

در صورتی خانواده عروس از زمان حضور داماد در منزل خویش باخبر باشند , به راحتی می‌توانند مقدمات اضطراری برای پذیرایی و استقبال از اورا مهیا نمایند , در‌این‌صورت داماد هم شم می نماید که مورد احترام قرار گرفته است و خانواده دختر هم به خاطر سرزده داخل شدن داماد مبتلا نگرانی و حزن به نظر مهیا نبودن مقدمات پذیرایی از وی نمی‌شوند .

به دلیل نظم حاکم بر این مدل ملاقات ها , دختر و پسر از وقار دیوانه برخوردار میشوند . چون داشتن نظم یک نیاز خل وچل است . دختر برای دیدار همسر خویش آمادگی بیشتری دارااست و خویش را برای دیدار با وی مهیا می نماید . براین اساس برای همسر خویش جذابیت بیشتری خواهد داشت و این سبب ساز رضایت مندی آن‌ها از ملاقات با یکدیگر می شود .

در ملاقات هایی که در دوران عقد با یکدیگر دارید برای پیروز و شاداب بودن این دیدارها بایستی مقدماتی مهیا فرمائید :

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید