نکاتی برای نگهداری سیب درختی در منزل

سیب درختی حتی بعداز چیده شدن هم می‌رسد . به ویژه زمانی که در دمای اتاق نگهداری می شود . در شرایطی که می خواهید این میوه عمر زیادی داشته باشد هنگام خرید توجه نمائید که زیاد رسیده نباشد . پس کمی می بایست سفت تر باشد و روی آن هیچ لکه ای دیده نشود .

سیب های سفت را از سیب های نرم جدا نمائید .

میوه ها و سبزیجات را کنار هم نگذارید

هنگامی سیب ها می رسند از خود گاز اتیلن ایجاد می نمایند که باعث می شود میوه های اطرافش نیز بیشتر رسیده شوند . سعی فرمایید میوه هایی که گاز اتیلن ایجاد می نمایند از سبزیجاتی که به‌این گاز حساس میباشند دور نگه دارید . مثل کلم بروکلی و گل کلم .

روش های نگهداری از سیب

زمانی سیب ها می رسند از خویش گاز اتیلن تولید می نمایند که سبب خرابی صیفی جات می شود

سیب ها در یخچال بیشتر میمانند

نگهداری سیب در جای خنک و تاریک آنها‌را ترد و تازه نگه میدارد . بهترین جا برای حفظ سیب ها در کشوهای خشک یخچال و در پلاستیک های جداگانه است . گه گاهی نیز یک حوله نمدار روی آنها قرار دهید تا رطوبتشان را از دست ندهند .

 

تازه نگه داشتن سیب درختی در یخچال

سیب درختی یکی میوه هایی است که قادر است به مدت طولانی داخل یخچال نو بماند . اما با رعایت این نکته که سیب ها بایستی با فاصله از هم قرار داده شوند و به هم برخورد نکنند . برای این کار می‌توانید سیب ها را با روزنامه بپیچید .

از آب لیمو برای جلوگیری از سیاه شدن سیب ها استفاده نمایید

هنگامی سیب را نصف کنید زود سیاه می شود . زیرا اکسیژن به بافت های گیاه راه پیدا می نماید و سبب می شود میوه از خود آنزیم هایی ایجاد کند که سبب به اکسید شدن میوه شود . چنانچه میخواهید از سیاه شدن سیب پرهیز نمایید مقداری روی آن آب لیمو بزنید تا میوه دیرتر تغییر رنگ بدهد .

راهنمای نگهداری از میوه و سبزیجات , نگهداری از میوه سیب

در صورتیکه می‌خواهید از سیاه شدن سیب برش خرده پرهیز نمایید کمی روی آن آب لیمو بزنید

سیب های درختی را در جای خشک و خنک و بدور از نور آفتاب حفظ فرمایید .

انواع میوه ها را جدا از هم مراقبت نمائید . بعضی میوه ها از خود گازی به اسم اتیلون رها می نمایند که منجر زودتر رسیدن میوه های دیگر می شود و در نتیجه زودتر فاسد میشوند .

بهتر است سیب یا هر میوه دیگری را جدا از هم قرار بدهید .

روش نگهداری سیب برای مدت طولانی در منزل :

جعبه و تراشه چوب همچنین قادر است گزینه ذخیره سازی میوه باشد . تراشه ها باید از چوب سخت باشد . اگر هیچ کدام از آن‌ها وجود نداشته باشد , پوست پیاز , برگ های خشخاش خشک و چه بسا خزه خواهد شد . هر لایه میوه در جعبه باید پودر شود و میوه ها برای مدت طولانی خراب نخواهند شد .

سیب درختی

 

روش نگهداری سیب درختی در پلی اتیلن

این روش خود را از بهترین حالت ثابت نموده است . پلی اتیلن اجازه می‌دهد که فرآورده به حفظ قند و طعم و مزه خویش را دیگر به دلیل تبادل گاز آهسته تر . غالبا کیسه های پلاستیکی برای چنین ذخیره سازی استعمال می شود . آنان بیش تر از 4 کیلوگرم سیب ندارند . بعد آن ها سوراخ می نمایند تا میوه ها تازه هوای تازه ای نکنند و پوسیدگی نداشته باشند . موقعیت دما در محدوده – 1 تا +4 جايگاه سلسیوس نگهداری می شود .

برای راحتی , شما میتوانید از پالت یا این که کارتن ضخیم استفاده نمایید . سیب ها در آنجا قرار می‌گیرند و همه چیز در یک گونی پلاستیکی قرار می‌گیرد .

روش مراقبت سیب درختی در انبار , روش محافظت سیب برای زمان طولانی

به طور معمول کیسه های پلاستیکی برای نگهداری سیب درختی مفید است

نگهداری تکه های سیب درختی در آب شور

سیب های بریده شده یک غذای مطلوب به عنوان میان وعده یا این که سالاد می‌باشند , البته لکه های قهوه ای جذاب نیستند ; برش های باقیمانده را در یک کاسه آب نمکی سرد , برای جلوگیری از اکسیداسیون قرار دهید ( ولی نه بیشتر از ½ قاشق چای خوری نمک به ازای هر لیتر آب , در غیر این صورت طعم میوه تغییر می کند ) . بعداز پنج دقیقه , برش های خود را خشک کرده و در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و آن را در یخچال ذخیره نمایید .

برای داشتن سیب در اواخر بهار و اوایل فصل تابستان آن ها را به صورت خشک استفاده فرمایید حتی میتوانید از آن ها برای دمنوش هم استفاده فرمائید .

سیب درختی

روش نگهداری سیب درختی در انبار :

برای اینکه میوه در فصل سرد با کیفیت باکیفیت و خوشمزه باقی بماند , انواع زمستان مورد نیاز است . آن ها از چهار تا هفت ماه در دمای 0 درجه سانتیگراد نگهداری می‌شوند ( همبستگی میتواند از 4 تا 4 درجه سانتیگراد باشد ) . انواع پاییز مزه و طعم خویش را حفظ می نمایند در زمانی که به مدت دو ماه در 0 درجه سانتیگراد نگهداری می شود .

میوه ای که دارای نقاط لک و یا یک سطح آسیب دیده است نباید برای ذخیره سازی استفاده شود . این به خاطر این حقیقت است که سریعتر می شود . شما می توانید آنها‌را خشک کنید و در زمستان یک کمپوت خوشمزه اخذ فرمایید .

بازرسی و حذف سیب های خراب شده .

قرنطینه – میوه ها در جای خنک , در هر ظروف قرار دارند . دو تا سه هفته طول می‌کشد .

بعد از قرنطینه , نقص در میوه های ( عالی ( ممکن است ظواهر شود .

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید